Duży Lotek

Duży Lotek, a od 9 października 2009 roku - Lotto -  to najstarsze dziecko Totalizatora Sportowego, które zarazem jest łatwe w pojęciu jego zasad oraz może przynieść kosmiczne wygrane.

Jak grać w Lotto? To prostsze niż mogło by się wydawać. W kolekturze Totolotka bierzemy uniwersalny blankiet do gry i zaznaczamy odpowiednie pole w miejscu rodzaj gry. Po pionowym przekreśleniu sześciu z czterdziestu dziewięciu liczb oddajemy kupon dla osoby upoważnionej do wydruku kuponu z lottomatu.
W Lotto możemy grać na dwa sposoby, typując swoje liczby lub korzystając z algorytmu losującego dla nas sześć innych od siebie, przypadkowych liczb. Duży Lotek cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, szczególnie w okresach dużych kumulacji wygranych, najwyższa kumulacja wyniosła ponad czterdzieści milionów polskich nowych złotych, było to w listopadzie ubiegłego roku.
Każdy z nas może zagrać w Lotka, nie trzeba wiele, wystarczy skreślić sześć odpowiednich cyfr i możemy stać się milionerami, niestety, szanse na wygraną są bardzo nikłe (0,000072%) lecz nie znaczy to, że nie warto próbować swojego szczęścia, wręcz przeciwnie. Obecnie losowania Dużego Lotka odbywają się w środy, czwartki oraz soboty. Należy pamiętać, że jedynym dowodem wygranej jest KUPON wydrukowany z lottomatu.

W regulaminie gry przewidziano trzy rodzaje zakładów, proste, które podlegają jednemu losowaniu, wielolosowaniowe, które mogą określić liczbę kolejnych losowań od 2 do 10 oraz zakłady systemowe, w których możemy zaznaczyć więcej niż sześć cyfr ale nie więcej niż 12. Cena zakładu systemowego zależna jest od ilości kombinacji cyfr. Na wygrane pierwszego stopnia przeznacza się aż 36% całej kumulacji.


Oto ogólne zasady gry

* W zakładach prostych typuje się 6 spośród 49 liczb.
* W zakładach systemowych typuje się 7 do 12 spośród 49 liczb.
* Metodą "blankietową" można skreślić od 1 do 8 zakładów na jednym blankiecie.
* Metodą "chybił-trafił" można zagrać od 1 do 10 zakładów na jednym kuponie.
* Opłata za jeden zakład prosty wynosi 2 zł, w tym: stawka podstawowa 1,60 zł + 25% dopłaty na rozwój kultury fizycznej oraz wspieranie kultury narodowej.
* Występuje kumulacja puli na wygrane I stopnia.
* Na wygrane przeznacza się conajmniej 51 % łącznej kwoty stawek wpłaconych za udział w grze.

 

Jeżeli posiadasz smartfona z system operacyjnym Apple iOS, to teraz możesz sprawdzać wyniki Lotto na telefonie.