Darts, czyli potoczne „rzutki”, to drugi co do popularności sport na Wyspach Brytyjskich. W Polsce także nie brakuje fanów tej dyscypliny, którzy z pewnością, chcieliby dowiedzieć się, w jaki sposób można obstawiać wyniki w dartach i czy jest to legalne?

Zakłady Bukmacherskie na Darty. Jak obstawiać?
Zakłady Bukmacherskie na Darty. Jak obstawiać?

Darts w Polsce

Darty w Polsce to przede wszystkim gra kojarzona z pubami, barami oraz innymi miejscami spotkań. Mimo że nie każdy dobrze zna zasady tej zabawy, grają w nią niemal wszyscy i przy tym naprawdę miło spędzają czas. Chociaż nie chcemy was do niczego zmuszać, uważamy, że warto poznać, na czym tak naprawdę polegają mecze w „rzutki”. W Wielkiej Brytanii to sport niemal uznawany za narodowy i nie ma w tym ani krzty przesady.

Jeżeli chcecie zacząć grać w darty albo interesować się nimi nieco poważniej, musicie przede wszystkim wiedzieć, że mecz kończy się w momencie, gdy któryś z graczy wyzeruje sumę punktów 501 lub 301. Na tarczy mamy różnie punktowane pola, a najlepsze z nich to T20, czyli potrójna dwudziestka dająca łącznie 60 punktów. Dzięki trzem takim rzutom w jednej rundzie, zawodnik może zyskać aż 180 „oczek”. Oczywiście, nie jest to łatwa sztuka, dlatego też gdy komuś taki wyczyn się udaje, na trybunach podczas zawodów wybucha wyjątkowa euforia.

Obstawianie meczów w darty

Zakłady na Mistrzostwa Świata Darts 2018
Zakłady na Mistrzostwa Świata Darts 2018

Prawie przez cały rok odbywają się różnego rodzaju imprezy, na których spotykają się miłośnicy dartów. Te najbardziej prestiżowe zazwyczaj transmitowane są w telewizji i bez najmniejszego problemu można uzyskać do nich dostęp, przeszukując internet. Czy w Polsce trudno jest znaleźć zakłady bukmacherskie darts? Wbrew pozorom, nie! Obecnie prawie każdy legalny bukmacher pozwala na obstawianie „rzutek”. Pokaźną liczbę kursów znaleźć można przede wszystkim na www.eFortuna.pl oraz na www.LvBET.pl.

Aby obstawianie dartów było możliwe, musisz posiadać konto w firmie bukmacherskiej, a dokładnie to na jej stronie internetowej. Formularz rejestracyjny wypełnia się dosłownie chwilę, a weryfikacja konta jest bardzo prosta.

Jeżeli jeszcze nigdy nie mieliście do czynienia z tą branżą, polecamy wam przeczytanie artykułu: Jak zacząć obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich?

Jak typuje się lotki?

W Polsce poza nazwą „darts” czy „rzutki” używa się także określenia „lotki”. Jeżeli interesujecie się tym sportem dopiero od niedawna, nie wszystkie rodzaje zakładów mogą być dla was jasne. Na szczęście, nauczenie się ich to żaden problem!

Na większości stron bukmacherskich można stawiać przede wszystkim na zwycięzców danych meczów, jednak nie brakuje także nieco bardziej złożonych zakładów. Najpopularniejsze z nich to:

  • Liczba legów
  • Liczba 180
  • 1. zawodnik: liczba 180
  • 2. zawodnik: liczba 180
  • Kto więcej 180?
  • Leg w 9 rzutach
  • Zamknięcie 170
  • Najwyższe zamknięcie

Na dobry początek przygody z obstawianiem dartów polecamy obejrzenie „próbnego” meczu, najlepiej na polskojęzycznym kanale. Można także znaleźć archiwalne spotkania na kanale YT. Poniżej przedstawiamy wam jedno z takich starć:

Po obejrzeniu paru bądź parunastu meczów z pewnością będziecie już doskonale wiedzieli, czym są podstawowe pojęcia i tym samym nauczycie się tego, na czym dokładnie polegają poszczególne zakłady u bukmacherów. Wiele osób ceni sobie lotki właśnie ze względu na proste zasady, których nauka zajmuje dosłownie parę minut.

Czy warto obstawiać darts?

Gracze, którzy nigdy tego nie robili, na pewno zadają pytanie, czy aby na pewno warto obstawiać mecze w rzutki. Jeżeli ma się na ich temat odpowiednią wiedzę, to jak najbardziej! Kursy na mecze są zazwyczaj całkiem atrakcyjne i pozwalają na zyskanie pokaźnych sum pieniędzy. Dodatkowo, mecze odbywają się całym rokiem, a więc tak naprawdę nigdy nie ma zbyt wielu przerw i prawie zawsze jest okazja na to, by postawić jakiś kupon.

Doskonałą formą rozrywki jest również typowanie dartów na żywo. Zakłady Live to wyjątkowe emocje i okazja do „upolowania” jeszcze lepszych kursów. Oczywiście, nie zawsze tego typu zakłady są oferowane. Jeżeli planujecie obstawiać darty dość często, sprawdźcie, czy wasz bukmacher przygotował ofertę „Na Żywo” na tę dyscyplinę sportu.

Zakłady na darts w Fortuna Online
Zakłady na darts w Fortuna Online

Co najbardziej opłaca się typować? 

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, jaki sport jest najbardziej opłacalny do obstawiania. Najlepszy jest przecież taki, który daje zarobić, a zysk nie przychodzi samoczynnie. Aby osiągać sukces, musimy znać się na konkretnym sporcie. Jeżeli od lat śledzimy na bieżąco wydarzenia z koszykówki, na pewno poradzimy sobie z nią lepiej niż z dartami. Nic jednak przecież nie stoi na przeszkodzie, by nadrobić zaległości i stać się później swego rodzaju ekspertem.

Darty na pewno są bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych sportów. Młodzi gracze z pewnością dużo bardziej wolą obstawianie CS:GO, ale starym wygom elegancki turniej, w którym zawodnicy rzucają lotkami do tarcz może się okazać naprawdę ciekawym rozwiązaniem!

0 / 5. Ocen: 0