Większość typujących nie tylko obstawia, ale i ogląda spotkania sportowe. W szczególności te, które znajdują się w rejonie ich zainteresowań (a zatem i te, które obstawiają). Nie wszyscy jednak potrafią wykorzystać te właśnie transmisje do tego, by pogłębiać swoje doświadczenie w typowaniu i czynić również swoje przyszłe zakłady tymi skuteczniejszymi i bardziej przemyślane. Wielu wyłącza się w czasie ich oglądania, albo też traktuje je zaledwie jako metodę do weryfikacji poprawności własnych zakładów. Tymczasem jednak można z nich wynieść znacznie więcej. Co konkretnie? O tym – poniżej.

Mecze na żywo u bukmacherów

Typy bukmacherskie a mecze na żywo

Tworząc swoje własne typy na dzisiaj często patrzy się na typy publikowane na portalach internetowych, przegląda statystyki, analizuje kursy i myśli na temat tego, jak dany zespół czy zawodnik zachowa się w konkretnym spotkaniu. Te wszystkie rzeczy jest w stanie zastąpić obejrzany w przeszłości mecz. Żadne statystyki bowiem nie pokażą dyspozycji konkretnej drużyny lub zawodnika tak, jak zrobi to transmisja. W żaden inny sposób nie da się też pokazać dokładnej taktyki zespołu, targających nim emocji oraz zachowania w poszczególnych sektorach boiska – a analiza tego typu rzeczy jest w stanie uczynić typy na dziś skuteczniejszymi i znacznie bardziej przemyślanymi.

Oczywiście do transmisji meczów warto podchodzić w zdrowy sposób. One również nie są wyrocznią, a to, że dany zespół gra w danym meczu gorzej czy stosuje jedną taktykę nie oznacza, że w kolejnym spotkaniu zagra dokładnie tak samo. Transmisje jednak dadzą wgląd na to, jakie są jego rzeczywiste możliwości, mocne i słabe strony, ale też aspiracje, pewność siebie i chęć do gry. To zaś naprawdę wiele.

Gdzie można oglądać transmisje meczów?

Aby móc oglądać mecze, trzeba oczywiście znaleźć ich źródło. Tym najpopularniejszym jest naturalnie telewizja, ale też coraz popularniejsze ostatnio platformy streamingowe. Ich wspólny problem to jednak konieczność opłacania abonamentu, ale też… ograniczenia licencyjne. Każda stacja telewizyjna posiada swoje własne licencje – żadna zaś nie transmituje każdej ligi i wszystkich dyscyplin.

Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które lubią oglądać spotkania z wielu różnych dyscyplin lub lig piłkarskich będzie sięgnięcie po usługi bukmacherskie. Wielu legalnych bukmacherów posiada swoje licencje na całe mnóstwo rozgrywek. Co więcej, udostępnia je całkowicie bezpłatnie, a przez to pozwala skutecznie ominąć konieczność płacenia drogich abonamentów czy radzenia 

Rzeczy, na które warto zwracać uwagę w trakcie meczu

Aby móc oglądać mecze i wynosić z tego korzyści przy późniejszym obstawianiu, trzeba robić to świadomie. Dobrze byłoby więc wiedzieć, na co przy tym zwracać największą uwagę i co jest najważniejsze. Naszym zdaniem najistotniejszymi elementami transmisji są:

  • komentatorzy – komentarz sportowy w Polsce w większości przypadków jest naprawdę profesjonalny, a dzięki niemu można pozyskać całe mnóstwo cennych informacji tak na temat każdego z zawodników, jak i ogólnie – poszczególnych zespołów biorących udział w meczu; warto więc go słuchać i zapamiętywać wyszczególniane przez niego fakty,
  • emocje na boisku i poza nim – zwracanie uwagi na kluczowych zawodników (na przykład w piłce nożnej) i trenerów jest jedną z bardzo istotnych rzeczy, bo pozwala zrozumieć ich emocje i nastawienie do gry. Trenerzy często są bardzo ekspresyjni – wyrażają tak swoje zadowolenie, jak i jego brak. Podobnie jest z zawodnikami, a na transmisjach bardzo łatwo jest to wychwycić,
  • ustawienie i taktyka – taktyka danego zespołu jest bardzo ciężka do wskazania w postaci statystyk. W piłce nożnej na przykład piłkarze często wymieniają się pozycjami, grają wahadłowymi czy też bazują na długich podaniach. Również ich ustawienie może się zmieniać zależnie od przebiegu meczu – te wszystkie zmiany można zauważyć w trakcie meczu,
  • przeprowadzane zmiany – to rzecz istotna w przypadku sportów drużynowych. Pozwala bowiem zrozumieć, na kogo dany zespół stawia “w czarnych godzinach” i jakie są jego dodatkowe możliwości kadrowe.

Ogólnie rzecz ujmując, w czasie transmisji warto zwracać uwagę na wszystko to, co może mieć wpływ na typy bukmacherskie i na prawdopodobieństwo wystąpienia danego rynku. Jeśli na przykład zauważy się agresywność ze strony któregoś z zespołów, może to otwierać szanse na zakład na żółte czy czerwone kartki.

5 / 5. Ocen: 55