Końcówka 2022 roku obfitowała w wydarzenia związane z walkami freak fightowymi. Trzeba podkreślić, że najlepiej z tego zestawienia wyszło jednak FAME MMA, które zorganizowało swój event jeszcze przed startem mundialu w Katarze. High League i Prime MMA nie potrafiły dopasować się do kalendarza Mistrzostw Świata w piłce nożnej, co wpłynęło na mniejsze zainteresowanie. W 2023 roku na inaugurację FAME MMA odbędzie się w Krakowie i będzie to pierwszy event freak fightowy zaplanowany w kalendarzu.

Karta walk

Na początku warto omówić kartę walk tego wydarzenia, która prezentuje się naprawdę imponująco. W starciu wieczoru Amadeusz Ferrari zmierzy się z Kamilem Łaszczykiem. Pojedynek odbędzie się na zasadach MMA, co premiuje freak fightera, ponieważ zmierzy się z zawodowym bokserem.

Na FAME MMA 17 zadebiutuje również kilku nowych zawodników, którzy do tej pory nie mieli okazji wystąpić w oktagonie. Mowa tutaj między innymi o starciu Wac Toja vs Alterboy, gdzie wystąpi Sebastian Fabijański, czyli popularny aktor. To zestawienie odbędzie się na zasadach K1, ale w małych rękawicach.

Fani internetowych twórców z pewnością zwrócą również uwagę na walkę Gimpera z Czarmagedonem. Ogromne zasięgi obu zawodników bez wątpienia wpłyną na potencjalną sprzedaż tego zestawienia i kupionych PPV.

Pod względem sportowym bardzo ciekawe będzie zestawienie Filipka z Robertem Karasiem. Zawodnik trenujący triathlon już jakiś czas temu miał zadebiutować w FAME MMA, jednak jego plany pokrzyżowała kontuzja. Tym razem zmierzy się z Filipkiem na zasadach K1 w małych rękawicach. Co ciekawe, walka zaplanowana jest w limicie 68 kg.

Kolejne łatwe zadanie ma przed sobą Marcin Wrzosek. Były już zawodnik KSW w ostatnim czasie regularnie zbiera wygrane nad freakami i patrząc na proponowane kursy w najbliższym FAME MMA ma przed sobą następne zwycięstwo. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Piotr Szeliga. Walka odbędzie się w K1 na małe rękawice. Pozytywną informacją dla freak fightera jest tutaj kategoria open, jednak trzeba przyznać, że Wrzosek znakomicie poradził sobie ze zdecydowanie cięższym rywalem w 2022 roku na podobnych zasadach.

FAME MMA 17 miało również zaplanowaną walkę o pas mistrzowski. Arkadiusz Tańcula z powodu kontuzji wypadł jednak z karty. Alan Kwieciński w jego zastępstwie zmierzy się z Maksymilianem Wiewiórką. Nie będzie to jednak walka o pas mistrzowski, a jego starcie z Tańcula odbędzie się prawdopodobnie w kolejnych edycjach.

  • Amadeusz “FERRARI” Roślik vs Kamil “SZCZUREK” Łaszczyk – MMA / kat. do 77,1 kg
  • Wacław “WAC TOJA” Osiecki vs Sebastian “ALTERBOY” Fabijański – K1, małe rękawice / catchweight 90 kg
  • Cezary “CZARMAGEDON” Jóźwik vs Tomasz “GIMPER” Działowy – MMA / kat. 70 kg
  • Karol “KAROLEK” Dąbrowski vs Łukasz “MANDZIO” Samoń – K1, małe rękawice / catchweight 95 kg
  • Robert Karaś vs Filip “FILIPEK” Marcinek – K1, małe rękawice / catchweight 68 kg
  • Piotr “SZELI” Szeliga vs Marcin “POLISH ZOMBIE” Wrzosek – K1, małe rękawice / kat. open
  • Michał “BOXDEL” Baron vs Paweł “PREZES FEN” Jóźwiak – MMA, klatka rzymska / kat. open
  • Alan Kwieciński vs Maksymilian “WIEWIÓR” Wiewiórka – MMA/kat. do 83,9
  • Klaudia “SHEEYA” Kołodziejczyk vs Wiktoria “WIKI” Jaroniewska – MMA / catchweight 64 kg

Jak obstawiać FAME MMA 17?

Zakłady bukmacherskie mają już dzisiaj przygotowaną ofertę specjalnych propozycji na to wydarzenie. FAME MMA obstawianie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać po samych kursach. Pamiętaj przede wszystkim, że przeliczniki nie walczą i nawet największy faworyt w świecie freak fightów może okazać się sporym rozczarowaniem. Od początku istnienia FAME MMA nie było sytuacji, w której na karcie walk wygraliby wszyscy zawodnicy, na których wskazywały proponowane kursy. To tylko pokazuje, jak duża losowość występuje w tego typu wydarzeniach. Wszystko za sprawą tego, że analitycy mają o wiele trudniejsze zadanie z realnym oszacowaniem umiejętności poszczególnych zawodników. Szczególnie w sytuacjach, gdy dopiero debiutują w oktagonie, a przecież taka sytuacja będzie miała miejsce w kilku pojedynkach podczas najbliższego wydarzenia.

Na FAME MMA obstawianie nie ma jednej, złotej reguły. Trzeba przyznać, że występuje wiele czynników, które ostateczności wpływają na powodzenie kuponu. Przede wszystkim warto przeanalizować, czy dany zawodnik stoczył już jakieś walki dla tej lub innej organizacji. Jeśli ma za sobą debiut, a rywal wyjdzie do oktagonu po raz pierwszy, to już po jednej stronie jest zdecydowana przewaga. Wyjście do walki przed tak dużą publicznością może być elementem, który znacząco wpłynie na przebieg starcia. Stres, a także inne czynniki już kilka razy okazały się gamechangerem.

Typy na FAME MMA 17!

Na pierwszy ogień weźmiemy starcie wieczoru, w którym Kamil Łaszczyk zmierzy się z Amadeuszem Ferrarim. W tej rywalizacji faworytem jest zawodowy bokser, jednak formuła walki premiuje freak fightera. Ferrari prawdopodobnie postara się sprowadzić walkę do parteru, a warunki fizyczne bez wątpienia będą po jego stronie. Łaszczyk z kolei zrobi wszystko, aby punktować rywala w stójce, która przecież jest jego dominującą płaszczyzną.

FAME MMA obstawianie w tej walce powinno się skoncentrować na zakończeniu przed czasem. Można zakładać, że Ferrari od pierwszych minut rzuci się na swojego rywala i postara sprowadzić walkę do parteru, ponieważ z każdą uciekającą minutą przeciwnik będzie miał przewagę pod kątem kondycyjnym. Proponowana opcja to zakończenie starcia w 1. rundzie. Kurs tego zdarzenia, które jest dostępne w ofercie zakładów bukmacherskich może być ciekawą opcją do wykorzystania zarówno w kuponach AKO, jak również singlu. Obstawianie FAME MMA nie kończy się jednak na starciu wieczoru. W karcie walk są również inne pojedynki, które elektryzują publikę. Mowa tutaj między innymi o starciu włodarzy, w którym Boxdel zmierzy się z Pawłem Jóźwiakiem. Faworytem według zakładów bukmacherskich jest Michał Baron, chociaż jego dotychczasowe starcia w FAME MMA nie wypadły najlepiej. Jeśli chodzi o jego przeciwnika, to Paweł Jóźwiak do tej pory stoczył tylko jeden pojedynek, a konkretnie z Marcinem Najmanem. Tak naprawdę dyspozycja obu tych zawodników jest sporą zagadką, dlatego też nic dziwnego, że głosy i typy ludzi rozkładają się tutaj podobnych proporcjach.

Faworytem swojej walki jest również Maksymilian Wiewiórka. Popularny Wiewiór nie będzie bronił pasa mistrzowskiego, ale zdaniem bukmacherów ma większe szanse na wygraną również z Kwiecińskim, który wskakuje w zastępstwo za Tańculę. Obstawienie FAME MMA jest już dostępne, ponieważ gala odbędzie się na początku lutego.

Możesz również przeczytać o bonusie w Superbet!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. Na linkedin – https://www.linkedin.com/in/filip-melnicki/

3 / 5. Ocen: 2