Praktycznie każdy z graczy chętnie korzysta z bonusów powitalnych, natomiast nie wszyscy doceniają promocje okolicznościowe. Tymczasem do zgarnięcia jest naprawdę pokaźna pula darmowych środków, dzięki której aktywni typerzy nie powinni narzekać na pusty budżet. Jakie bonusy czekają na stałych klientów legalnych bukmacherów? Sprawdzamy. 

Zakłady bukmacherskie - promocje okolicznościowe krok po kroku
Zakłady bukmacherskie – promocje okolicznościowe krok po kroku

Bonusy dla stałych klientów legalnych bukmacherów w Polsce

Polscy typerzy dożyli złotych czasów, kiedy do ich dyspozycji jest solidna oferta od ok. 20 legalnych bukmacherów. Tak duża konkurencja na rynku sprawia, że operatorzy z licencją w naszym kraju muszą bić się o klienta, a taki scenariusz to doskonała wiadomość dla nas – typerów. 

Efektem takiej rywalizacji są bowiem doskonała oferta zakładów, atrakcyjne kursy oraz sporo produktów i funkcji ułatwiających postawienie zwycięskiego kuponu, jak chociażby opcja cashout, darmowe livestreamy, czy funkcja Bet Builder. 

To jednak nie wszystkie profity z perspektywy graczy. W walce o klienta najlepsi legalni bukmacherzy oferują im bardzo atrakcyjne bonusy powitalne, których wartość bardzo często liczona jest w tysiącach złotych. My tym razem nie skupiamy się jednak na pakietach na start, lecz promocjach okolicznościowych organizowanych z myślą o stałych graczach.

STS bonus powitalny + kod promocyjny "BETONLINE"
STS bonus powitalny + kod promocyjny „BETONLINE”

Z tego poradnika typera dowiesz się m.in.:

  • Jakie są najpopularniejsze bonusy okolicznościowe na polskim rynku?
  • Na co zwrócić uwagę w regulaminie poszczególnych promocji?
  • Którzy legalni bukmacherzy najchętniej rozdają darmowe bonusy aktywnym typerom?

Nawet jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z obstawianiem i nie wiesz do końca, jak zacząć typować mecze w STS czy u innego bukmachera, na pewno w tym wpisie znajdziesz wiele przydatnych informacji.

Promocje okolicznościowe – wyższe wygrane na kuponach AKO

Jedną z najpopularniejszych promocji organizowanych z myślą o stałych graczach jest podwyżka wygranych na wielokrotnych kuponach AKO. Jej regulamin nie należy zazwyczaj do najbardziej skomplikowanych – gracz typuje kupon wielokrotny (bukmacher określa kurs min. każdej selekcji), a im więcej zdarzeń na kuponie, tym wyższa kwota bonusu w przypadku powodzenia. 

Doskonałym przykładem takiej promocji jest bonus RaiseBet od bukmachera Betters. Wystarczy, że na kuponie znajdzie się 5 lub więcej typów po kursie min. 1.25, a bukmacher automatycznie doda do budżetu dodatkowe środki bonusowe (jeśli zakład będzie zwycięski rzecz jasna). Maksymalny bonus o wartości 120% wygranej można zgarnąć typując kupon z 20 lub więcej selekcjami. 

Tego typu ofert wymienić można jeszcze znacznie więcej. Poniżej w tabeli przedstawiamy inne propozycje, jakie można znaleźć w firmach bukmacherskich w Polsce:

BukmacherBonusy AKO
BetclicMulti+ – bonus do 120%
SuperbetMocne uderzenie – bonus do 100%
FortunaAutomatyczny bonus do 50%
EtotoAKO+ – nawet 50% więcej

Bonusy dla stałych graczy – bezpieczne kupony AKO

Kolejna propozycja dla ekspertów od zakładów wielokrotnych to bezpieczne kupony AKO. Na czym polega taka promocja? To bardzo proste! Gracz obstawia zakład AKO, a jeśli cały kupon okaże się przegrany z powodu tylko jednego niecelnego typu, wówczas kasa wraca do budżetu jako bonus. 

Tego typu promocję okolicznościową odnajdziecie w kilku firmach, natomiast na potrzeby tego poradnika typera opiszemy takowy bonus od bukmachera LV Bet. Do promocji kwalifikują się kupony AKO zbudowane z min. 4 selekcji, z min. kursem łącznym 3.00 oraz ze stawką co najmniej 20 PLN. Jeśli cały kupon wyląduje w koszu przez 1 nietrafiony typ, wówczas 100% stawki aż do 50 PLN wraca do budżetu jako bonus.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Bonusy okolicznościowe – wcześniejsza wypłata wygranej

Cash-out, czyli wcześniejsza wypłata wygranej
Cash-out, czyli wcześniejsza wypłata wygranej

Coraz więcej serwisów z licencją w Polsce wprowadza bonus gwarantujący wcześniejsze rozliczenie kuponu jako zwycięski. Wystarczy, że drużyna gracza w dowolnym momencie meczu osiągnie z góry określoną przewagę, a bukmacher z automatu rozliczy kupon jako zwycięski niezależnie od wyniku końcowego. 

Doskonałym przykładem takiej promocji jest bonus Super Przewaga od bukmachera Superbet. Promocja obowiązuje dla kilku dyscyplin i w każdej wymagana jest inna przewaga, natomiast generalna zasada jest jedna – po osiągnięciu określonej przewagi kupon zostaje podświetlony na zielono, a gracz może wypłacić wygraną. 

  • Piłka nożna – 2 gole przewagi
  • Piłka ręczna – 6 goli przewagi
  • Koszykówka – 15 punktów przewagi
  • Tenis – set wygrany 6:0
  • Siatkówka – 2 sety przewagi
  • Hokej – 3 gole przewagi
BukmacherBonus za przewagę
FuksiarzDostępny ✅
SuperbetDostępny ✅
STSBrak ❌
BetfanBrak ❌
GoBetBrak ❌

Promocje dla stałych klientów – bonusy za przyjaciela 

Sporą popularnością wśród graczy cieszą się bonusy za przyjaciela. Również w tym przypadku legalni bukmacherzy nie wymagają niczego niewykonalnego – wystarczy zaprosić znajomego do rejestracji, a jeśli ten założy konto z wykorzystaniem przesłanego linku polecającego i wpłaci depozyt, wówczas on otrzyma powitalny pakiet promocyjny, a polecający otrzyma darmowe środki. 

Tego typu promocja dostępna jest w kilku serwisach z polską licencją, natomiast na potrzeby naszego artykułu bierzemy pod lupę bonus Zaproś Kumpla od bukmachera STS. Każdy klient tego operatora może zaprosić 6 znajomych, a jeśli spełnią oni warunki promocji (depozyt min. 50 PLN i obrót min. 500 PLN po kursie min. 1.85), wówczas zarówno polecający, jak i znajomy otrzymają bonusy 50 PLN. Mało tego! Za znajomych nr 3. i 6. gracz może zgarnąć dodatkowe 20 PLN, a zatem łącznie jego budżet na grę może powiększyć się aż o 340 PLN. 

Bonusy dla stałych graczy – promocja Happy Hours

Fortuna Happy Hours - obstawianie bez podatku
Fortuna Happy Hours – obstawianie bez podatku

Kogo z nas – typerów nie denerwuje podatek obrotowy potrącany na każdym kuponie?! No właśnie. Z pomocą przychodzi wówczas promocja Happy Hours, w ramach której bukmacher bierze podatek na siebie, a wygrana na kuponie jest zauważalnie wyższa. Aby tak się jednak stało należy obstawić zakład w określonych godzinach, a sam kupon musi spełniać warunki promocji. 

Promocja Happy Hours to jeden z flagowych produktów legalnego bukmachera Fortuna. Zasady są proste – gracz sprawdza, w jakich godzinach w danym dniu obowiązuje promocja (np. 16:00 – 18:00) i obstawia wtedy kupon. Do promocji kwalifikują się wyłącznie kupony AKO z min. 3 zdarzeniami i kursem min. każdego z nich 1.30, a stawka kuponu nie może być niższa od 2 PLN. Po spełnieniu tych warunków bukmacher z automatu dodaje do kuponu zwycięski typ po kursie 1.14, co oznacza, że jeśli pozostałe selekcje będą poprawne, to wygrana będzie o 14% wyższa. 

Bonusy okolicznościowe – freebet urodzinowy

Każdy z nas lubi urodziny, a dzięki legalnym bukmacherom ten wyjątkowy dzień może stać się jeszcze przyjemniejszy. Wszystko to za sprawą urodzinowych freebetów, które coraz częściej pojawiają się w promocyjnej ofercie topowych serwisów z polską licencją. Bukmacherzy nie stawiają wówczas zbyt wysokich wymagań, a jedyne kluczowe kryterium to aktywne konto gracza i regularne obstawianie zakładów. 

Taka promocja czeka m.in. na stałych klientów bukmachera forBET. Darmowy freebet w dniu urodzin otrzymają gracze, którzy w okresie 3 poprzednich miesięcy dokonali obrotu na co najmniej 100 PLN. Kwota darmowych środków od forBET wynosi 20 PLN i należy nią obrócić 2x. 

W internecie przeczytać można, że przyznawany jest w STS bonus na urodziny oraz w innych markach, jednak fakty są takie, że w niewielu miejscach w sieci znaleźć można tego typu promocje. Poniżej prezentujemy miejsca, gdzie są dostępne urodzinowe promocje z premiami.

BukmacherBonus na urodziny
GoBet25 PLN
Forbet20 PLN
Betcris20 PLN

Bonusy i promocje okolicznościowe – boosty kursowe

Boosty kursowe to w największym skrócie promocje polegające na podniesieniu kursów na dane wydarzenie sportowe. Bukmacher wybiera jakiś popularny mecz z oferty zakładów na dany dzień i podnosi na niego kursy, dzięki czemu ewentualna wygrana na kuponie będzie prezentowała się znacznie atrakcyjniej. 

Z tego typu promocji każdego dnia mogą skorzystać stali klienci Betfan. Analitycy bukmachera codziennie wybierają jedno, najbardziej popularne zdarzenie sportowe, a bonus Matchday Boost gwarantuje wysoką kwotę wygranej w przypadku powodzenia. 

Bonusy okolicznościowe – gra bez podatku

Popularna promocja: Granie bez podatku
Popularna promocja: Granie bez podatku

Nie tylko promocja Happy Hours od Fortuny gwarantuje grę bez podatku i atrakcyjniejsze wygrane na kuponach w przypadku powodzenia. Tego typu bonusy pojawiają się coraz częściej, a wszystkie posiadają wspólny mianownik – o 14% wyższe wygrane na kuponach! 

Każdego miesiąca bukmacher Fortuna publikuje informacje o tym, w jakich zakładach skorzystać można z promocji bez podatku w ofercie pre-match. Cały czas, niezmiennie, premia 14% dostępna jest dla tych, którzy grają na żywo.

Promocje dla stałych graczy – cashback bez limitu na wszystkie kupony

Powitalny zakład bez ryzyka to na ten moment właściwie standard na stronie każdego bukmachera internetowego i nie stanowi żadnego wyróżnika na tle legalnych konkurentów. Co innego cashback bonus na pozostałe kupony, takiej promocji nie posiadają już wszyscy bukmacherzy, dlatego tym bardziej należy ją docenić!

Właśnie taki bonus czeka na każdego stałego klienta bukmachera Fuksiarz. Zasada jest prosta – gracz wybiera dowolną liczbę zdarzeń na kupon z zakładki CASHBACK, a im więcej typów na kuponie, tym wyższa kwota bonusu w przypadku niepowodzenia. Maksymalny cashback bonus od Fuksiarza można otrzymać za nietrafiony kupon z 15 lub więcej selekcjami. Bukmacher zwraca wówczas 50% stawki, a maksymalny cashback to 200 PLN za każdy kupon. Mało tego! Darmowych środków nie trzeba obracać, lecz można je natychmiast wypłacić. 

Ile można otrzymać w ramach tej oferty? Pokazujemy to na konkretnych przykładach:

Typy bukmacherskieBonus cashback
3 zdarzenia1%
4 zdarzenia2%
5 zdarzeń5%
6 zdarzeń8%
7 zdarzeń12%
8 zdarzeń15%
9 zdarzeń17%
10-1920%
20-2935%
3050%

Promocje okolicznościowe – bonusy za karnety

A co powiedzielibyście, gdyby darmowy bonus można było otrzymać za sam fakt posiadania karnetu na mecze ulubionej drużyny?! Również i taka promocja jest dostępna na polskim rynku i z pewnością nie warto z niej rezygnować. 

Prym wiedzie tutaj firma LV Bet, która bardzo chętnie wspiera polski sport i sponsoruje kilka drużyn. I właśnie kibice partnerów LV Bet, czyli ekip Śląska Wrocław, Wisły Płock, Stali Mielec oraz żużlowej Unii Leszno mogą zgarnąć darmowy bonus 50 PLN, a jedynym warunkiem jest wysłanie skanu aktualnego karnetu na mecze swojej drużyny. 

Bonusy dla stałych graczy – konkursy typerów

Jedną z najchętniej wybieranych promocji okolicznościowych są konkursy typerów organizowane w trakcie popularnych turniejów sportowych (lub tuż przed ich rozpoczęciem) i w których pula darmowych środków bonusowych do zgarnięcia bardzo często sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Regulamin konkursów typerów może być bardzo różny i zależy wyłącznie od pomysłowości pracowników danego bukmachera, natomiast od zawsze jedne z najlepszych promocji tego typu czekają na klientów Superbet. Tak było również i tym razem, gdy bukmacher zorganizował akcję Super 11, w której 11 najlepszych typerów wygrało… bilety na mundial do Kataru, a kolejnych 89 graczy otrzymało darmowe freebety. Wystarczyło zapisać się do promocji i aktywnie obstawiać kupony w Superbet. 

Konkursy typerskie - bonusy specjalne dla aktywnych i skutecznych
Konkursy typerskie – bonusy specjalne dla aktywnych i skutecznych

Promocje okolicznościowe – bonusy czasowe dedykowane pod konkretne mecze

Wszystkie powyższe promocje to bonusy okolicznościowe dostępne non stop, z których każdy gracz może skorzystać w dowolnym momencie. Odrębną grupę stanowią natomiast specjalne promocje dedykowane wyłącznie pod konkretny mecz lub wydarzenie. 

Pomysłowość legalnych bukmacherów nie zna tutaj granic. Czasami będzie to cashback bonus na mecz piłkarskiej reprezentacji Polski, a innym razem darmowe środki za gole Lewandowskiego w koszulce Barcelony. 

Gdybyśmy mieli wskazać najlepszych bukmacherów w tym kontekście, to według nas najwięcej powodów do zadowolenia będą mieli klienci firm STS, Fortuna oraz Superbet, które praktycznie na każde popularne wydarzenie organizują ciekawą promocję.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 55