Uzależnienie od gier losowych to straszny los. Istnieją przypadki, w których osoby uzależnione sprzedawały swój majątek, aby zagrać w karty bądź gry losowe. Co za tym idzie, odwracali się od nich znajomi i rodzina, gdyż uważali, że nie ma z takim człowiekiem przyszłości. Nic w tym dziwnego, gdyż osoby uzależnione od hazardu są skupione tylko i wyłącznie na tym, aby analizować kolejne spotkania swoich drużyn. Kompletnie nie interesuje ich życia poza grą.

Czy da się jakoś zatrzymać uzależnienie od gier losowych?

Niezależnie od tego, czy wygrywa, czy wręcz przeciwnie, czyli prawie stale przegrywa. Osoby ze słabością do hazardu bardzo często grają nie dla pieniędzy, ale dla emocji wywołanych przez grę. Rosnący niepokój, stan napięcia powstającego podczas oczekiwania na wyniki i wysoki poziom pobudzenia, które rzadko spotykane jest w życiu codziennym, są to rzeczy, które mogą być wciągające i bardzo uzależniające. Człowiek uzależniony również nie ma kontroli nad swoimi emocjami, które zaczynają nim rządzić.

Tacy ludzie bardzo często nie zauważają, co się wokół nich dzieje, inwestują swoje ostatnie pieniądze, a czas nie jest dla nich ważny. Obchodzi ich tylko udział w grze. Niepokojące jest także wydawanie i pożyczanie pieniędzy na ten cel. Może to mieć bardzo negatywne skutki. Ale najgorsze jest to, że pacjent zwykle nie zauważa swoich problemów lub dostrzega je zbyt późno, na przykład, gdy traci wszystkie swoje oszczędności. Potem w jego głowie zapala się czerwone światło i zdaje sobie sprawę, że coś jest nie w porządku.

Uzależnienie od hazardu

Chociaż udział w zakładach bukmacherskich jest mniej ryzykowny, temat uzależnienia od tego typu rozrywki jest nadal aktualny. Wiele osób jednak nie wie, jak rozpoznać osobę, która jest uzależniona od gier hazardowych lub obstawiania gier liczbowych, ponieważ w tym przypadku objawy nie są oczywiste, tak jak w innych nałogach. Istnieją jednakże pewne cechy osobowościowe, które przyczyniają się do rozwoju uzależnienia. Pasja do hazardu, w tym do pokera, przejawia się najczęściej u impulsywnych ludzi szukających silnych wrażeń i odczuwających pragnienie złagodzenia napięcia, które się w nich z różnych względów gromadzi. Często takie osoby szukające mocnych wrażeń nie tylko poprzestają na kartach, ponieważ mogą również wpisywać w wyszukiwarkę takie rzeczy jak ,,poker online legalnie” bądź ,,hardkorowa pornografia” albo inne hasła, które gwarantują wielkie emocje. To zazwyczaj idzie w parze z emocjonalną niedojrzałością, bardzo niską samooceną lub poczuciem wyobcowania z najbliższego otoczenia. Potencjalni gracze mają również duże problemy z wyrażaniem własnych uczuć i potrzeb.

Jak się chronić przed uzależnieniami?

Najprostszym sposobem jest ustawienie blokady, która nie pozwoli grać u bukmachera, jeżeli suma wydatków w danym miesiącu przekroczy określony poziom. Podobno bukmacher STS umożliwia takie ustawienia. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ale również skuteczne. Osoba grająca nie musi się martwić o stratę wielkiej ilości pieniędzy, gdyż w odpowiednim czasie dostanie informację, że przekroczyła już zakładany budżet w danym miesiącu. Dobrym rozwiązaniem jest również ustalenie sobie momentu wyjścia, czy sytuacji, w której sami przyznajemy się do straty pieniędzy i nie będziemy chcieli się już odegrać. Będzie to oczywiście bardzo bolesne doświadczenie, ale takie podejście uratowało życie wielu ludziom.

0 / 5. Ocen: 0