Na polskim rynku swoje usługi oferuje sporo firm bukmacherskich. Po czym poznać, której z nich warto zaufać, a z jaką na chwilę obecną dać sobie lepiej spokój? 

Zazwyczaj rejestracja konta internetowego następuje po tym, kiedy nasza pierwsza wizyta u bukmachera jest już historią. Nie ma co ukrywać, że większość z nas zaczynała właśnie w punktach naziemnych i to w nich odbierało się pierwsze wygrane, a także popełniało słono kosztujące błędy. O ile w przypadku „ziemniaka” zazwyczaj idziemy po prostu tam, gdzie mamy bliżej z domu, o tyle bukmacher online to już nieco poważniejszy wybór. Postanowiliśmy nieco wam go ułatwić.

Czy warto obstawiać mecze w internecie? 

Internet pomału wypiera wiele tradycyjnych rozwiązań i w przypadku zakładów bukmacherskich nie mogło być inaczej. Coraz więcej Polaków decyduje się na grę online – nie tylko dlatego, że jest to wygodniejsze, ale i daje znacznie większe możliwości.

Obstawianie meczów w internecie pozwala nam na grę nawet wtedy, gdy nie do końca mamy dużo wolnego czasu. Zazwyczaj wybranie się do punktu stacjonarnego to prawdziwa wyprawa, a w przypadku gry online wystarczy uruchomić urządzenie i zagrać na swoich faworytów. Rejestracja także jest przy tym wyjątkowo prosta, a dodatkowo można wykorzystać kod promocyjny i odebrać na start darmowe środki na obstawianie.

Jak wybrać bukmachera?

W 2017 roku w naszym kraju weszła w życie ustawa hazardowa, która diametralnie zmieniła branżę bukmacherską w Polsce. Co najistotniejsze – wprowadzono blokadę zagranicznych stron, a legalne obstawianie umożliwiono graczom jedynie na stronach posiadających licencje Ministerstwa Finansów. Coraz mniej osób ryzykuje obstawianie w zagranicznych firmach, co nie znaczy, że całkowicie pozbyto się z rynku bukmacherów, których warto za wszelką cenę unikać.

Dobry bukmacher to sporo dobrych promocji!
Dobry bukmacher to sporo dobrych promocji!

Jeżeli wybieracie swojego pierwszego bukmachera, zwróćcie uwagę na to, czy oferuje sporo zakładów i jakie kursy. Nie bez znaczenia jest także sam wygląd strony oficjalnej oraz częstotliwość jej aktualizacji. Jeżeli na głównej stronie bukmachera widnieją informacje o promocjach sprzed kilku dni, nie świadczy to najlepiej o danej marce.

U jakiego bukmachera warto grać?

Przede wszystkim – u wiarygodnego i sprawdzonego. Chociaż firmy z polską licencją są bezpieczne, nie wszystkie z nich oferują usługi na tak samo wysokim poziomie. Trudno porównywać do reszty branży chociażby bukmachera Fortuna czy Forbet. Ostatnio na rynku bardzo dobrze radzi sobie także eToto, które podczas MŚ 2018 dzięki znakomitym promocjom przyciągnęło do siebie naprawdę wielu graczy.

Nie popełnicie pospolitego błędu i nie trzymajcie się kurczowo swojego pierwszego wyboru. Jeżeli kiedyś pod wpływem chwili założyliście konto bukmacherskie na stronie, która okazała się totalną klapą, nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystko zmienić. W końcu słabsza oferta nie pozwala nam rozwinąć skrzydeł, a co za tym idzie – nie możemy wygrywać tak wiele, jak byśmy tego chcieli.

Im większy wybór zakładów, tym lepiej!
Im większy wybór zakładów, tym lepiej!

Który bukmacher jest dobry?

Po czym poznać dobrego bukmachera? Na pewno nie po wielkości bonusu powitalnego. Wielu początkujących graczy popełnia ten błąd, że patrzy głównie na to, ile można otrzymać za pierwszy depozyt. Nikt jednak nie sprawdza regulaminu promocji powitalnej, a to w nim zazwyczaj jest przysłowiowy pies pogrzebany. Pamiętajcie, że solidna oferta na start to taka, którą łatwo obrócić.

Ogólnie rzecz biorąc, na miano dobrego bukmachera zasługują strony internetowe z:

  • Ciekawą ofertą powitalną i jasnymi zasadami obrotu
  • Dobrymi kursami
  • Bogatą ofertą zakładów
  • Wieloma, często aktualizowanymi promocjami
  • Dobrą odsłoną mobilną
  • Nowoczesną stroną internetową bez rażących błędów
  • Szybko odpowiadającym Supportem
  • Wieloma typami na Zakłady Na Żywo
  • Możliwością oglądania meczów na żywo (ogromny plus!)
  • Wieloma metodami płatności

Oczywiście, trudno jest znaleźć bukmachera, który spełniałby wszystkie z tych kryteriów. Przy wyborze strony warto jednak zwrócić uwagę, ile z tych punktów można w jego przypadku odhaczyć z czystym sumieniem. Tylko dwa bądź trzy? Cóż, to zdecydowanie za mało!

Solidna oferta czasem nie jest widoczna na pierwszy rzut oka!
Solidna oferta czasem nie jest widoczna na pierwszy rzut oka!

Czy bukmacher musi być legalny?

Zagraniczne firmy bukmacherskie posiadają niekiedy lepsze oferty, ale gra u nich jest niekorzystna dla nas samych, ponieważ może wiązać się z przykrymi konsekwencjami prawnymi. Jeżeli więc szukacie dobrego bukmachera, to tylko i wyłącznie takiego, który posiada zgodę na prowadzenie działalności w naszym kraju. Inne warianty radzimy sobie darować!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0