Gdzie najlepiej obstawiać mecze w internecie? Najlepsi bukmacherzy 2020 to tacy, którzy zainteresowali swoją ofertą największe grono osób. Sprawdzamy, jak to obecnie wygląda na rynku!

Gdzie obstawiać mecze w internecie? Najlepsi bukmacherzy w Polsce 2020
Gdzie obstawiać mecze w internecie? Najlepsi bukmacherzy w Polsce 2020

Zakłady bukmacherskie przez internet. Gdzie najlepiej obstawiać?

Interesując się sportem i na bieżąco śledząc rozgrywki w ulubionej dyscyplinie sportowej w końcu sami dochodzimy do takiego pomysłu, aby na wynik któregoś ze spotkań postawić prawdziwe pieniądze. Nie ma w tym zresztą niczego dziwnego – w końcu obstawianie meczy jeszcze bardziej zaognia emocje płynące z ich oglądania i nadaje całości nutki zdrowej rywalizacji – w szczególności jeśli obstawiamy ze znajomymi. W dzisiejszych czasach jednak, zwłaszcza po Ustawie Hazardowej w 2017 roku wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z serwisów bukmacherskich online jest czymś legalnym. Już na wstępie musimy powiedzieć, że tak, ale nie bezwarunkowo – dany bukmacher celem stania się legalnym musi bowiem przejść przez proces autoryzacyjny ze strony Ministerstwa Finansów, by pozyskać licencję uprawniającą go do świadczenia tego typu usług. Trzeba też pamiętać, że nie zawsze licencja na przyjmowanie zakładów drogą stacjonarną jest równoznaczna z tym, że firma może działać również w Internecie. Oba te pola wymagają bowiem osobnych licencji.

bonus bez depozytu za darmo
Polski bukmacher STS – bonus 29 PLN bez depozytu

Nawet jeśli wyselekcjonujemy już sobie bukmacherów, których ofertą bylibyśmy zainteresowani, a którzy świadczą swoje Internetowe usługi w zgodzie z literą prawa, pozostaje nam jedna kwestia: wybór tego, który okaże się dla nas najlepszy. Tutaj pod uwagę możemy brać wiele czynników, w tym bonus powitalny (tak zwane „promocje na start”, czyli dodatki, które otrzymujemy przy pierwszej rejestracji czy zagraniu), obecność aplikacji mobilnej (znacznie ułatwiającej obstawianie „w biegu”, a także chociażby czytelność interfejsu, przejrzystość zasad oraz ofertę zakładów, często wykraczającą daleko poza mecze piłki nożnej (najpopularniejsze w chwili obecnej w naszym kraju). Jak zatem nie dać się zwariować i gdzie obstawiać mecze, żeby cieszyć się najlepszymi stawkami i czerpać z tego najwięcej przyjemności? O tym zamierzamy powiedzieć kilka słów w naszym krótkim rankingu, biorącym pod uwagę wszystkie najważniejsze aspekty idące w parze z korzystaniem z serwisu bukmacherskiego. Zobaczcie więc, który legalny bukmacher – według nas – jest najlepszy!

1. Betclic – czytelnie, legalnie i szybko

Betclic przebojem weszło na polski rynek i klientów postanowiło zdobywać nie tylko swoją bogatą ofertą, ale też bardzo dobrze przemyślanym serwisem internetowym, który przedstawia wszystko, co najważniejsze w sposób czytelny, bez zbędnych wodotrysków i udziwnień, a także elementów, które mogłyby nas odciągać od tego, co w tym wszystkim jest najważniejsze – zakładów. W ofercie Betclic znajduje się większość dyscyplin sportowych oraz bardzo dużo rozgrywek toczących się w ich ramach – choć najwięcej możemy zdziałać, oczywiście, na polu piłki nożnej, firma daje dostęp również do siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej, ale też mniej popularnych sportów, jak Nascar, żeglarstwo czy krykiet. Nie mogło tutaj również zabraknąć miejsca na e-sporty, cieszące się coraz większą popularnością z uwagi na oczywisty rozwój i wzrost znaczenia nowoczesnych technologii. Choć w ofercie znajduje się obecnie zaledwie pięć gier (najpopularniejszych, należy powiedzieć), są one bardzo dobrze „pokrywane” – z uwagi na to można postawić na większość wydarzeń posiadających jakiekolwiek transmisje. Nie tylko tych głównych, ale i bardziej niszowych, na przykład brazylijskiego CBLOLa, a zatem brazylijskiej ligi w League of Legends.

Betclic legalny bukmacher online
Betclic legalny bukmacher online

Bonus powitalny w Betclic

Betclic oferuje bardzo ciekawy bonus powitalny, w ramach którego jesteśmy w stanie pozyskać cashback do 550 złotych (przy obstawieniu za 568 złotych) – wystarczy obstawić swój pierwszy zakład wpłaconym depozytem. Bonus oferuje bufor bezpieczeństwa, dzięki któremu zakład zostanie zwrócony (do 550 zł, naturalnie), jeżeli okaże się przegrany. Jeżeli jednak uda nam się i za jego pośrednictwem wygramy, wtedy po prostu zgarniemy to, co nam się należy. Bonus pełni więc rolę zabezpieczenia – bardzo wygodnego i działającego w sposób jasny, co ma duże znaczenie dla nowicjuszy.

Aby odebrać bonus powitalny o wartości 550 złotych na www.Betclic.pl potrzebny jest przygotowany przez Betclic kod promocyjnyKOD550„. Wpisujemy go w formularzu rejestracyjnym w miejscu pokazanym poniżej:

Betclic Polska bonus powitalny. 550 PLN na start!
Betclic Polska bonus powitalny. 550 PLN na start!

Aplikacja mobilna Betclic

Na uwagę zasługuje z pewnością profesjonalna aplikacja mobilna serwisu bukmacherskiego Betclic. Działająca na obu systemach operacyjnych, wyróżnia się na tle konkurencyjnych przede wszystkim olbrzymią czytelnością – oprócz tego, że wygląda świetnie i jest po prostu intuicyjna, oferuje wszystko to, co główny serwis. Bez żadnych ograniczeń, przekierowywania do strony desktopowej, a przede wszystkim szybko. Tę szybkość zawsze podkreślamy najbardziej, gdyż aplikacja mobilna powstała właśnie z myślą o tym, żeby umożliwiać szybkie obstawianie niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdujemy. Powstała dla osób żyjących w biegu i nie mających czasu – a dla nich liczy się każda sekunda.

2. STS – profesjonalizm, czytelność i bogactwo usług

STS na polskim rynku istnieje już od dłuższego czasu, początkowo działając wyłącznie stacjonarnie, później przenosząc się również do sieci. Oferuje bardzo czytelny, ciemny interfejs, który docenią wszyscy Ci, którzy lubią obstawiać wieczorem. Rzeczą, która rzuca się w oczy już od razu jest bardzo czytelna prezentacja spotkań, które możemy obstawiać – wszystko jest doskonale opisane, w związku z czym nie może być mowy o tym, by początkujący użytkownik w tym wszystkim się nie odnalazł. A ma się w czym odnajdywać, bo oferta STS jest bardzo rozległa i ciekawie zaprezentowana. W sumie serwis daje dostęp aż do 30 różnych dyscyplin, wśród których znajduje się sporo tych bardziej niszowych, a także te sezonowe, dostępne wyłącznie zimą lub latem. Podkreślając znaczenie oferty e-sportowej musimy zaznaczyć, że STS oferuje dostęp aż do dziewięciu różnych gier posiadających system e-sportowy i skupia się na większości ważnych wydarzeń rozgrywanych w ich obrębie. Strona internetowa tego operatora jest bardzo intuicyjna i zaprezentowana w taki sposób, że wszystko jest pod ręką – włącznie z popularnymi w danej chwili rozgrywkami czy kuponami obecnie znajdującymi się w naszym posiadaniu.

STS bukmacher w internecie
STS bukmacher w internecie

Bonus powitalny w STS

Portal www.STS.pl oferuje bardzo wartościowy bonus powitalny i – co najważniejsze – robi to w sposób bardzo przystępny dla przeciętnego użytkownika. Bez ogródek podwaja jego pierwszą wpłatę wynoszącą maksymalnie 1200 zł (można wpłacić więcej, ale bukmacher przyzna nam maksymalnie właśnie 1200 zł). Wszystko odbywa się na bardzo jasnych zasadach, a środki trafiają na nasze specjalne konto bonusowe – aby przeszły na to główne, trzeba je trzykrotnie obrócić. STS dokładnie wyjaśnia, jak to działa – wpłacając 1200 złotych i otrzymując dokładnie taki bonus, będziemy musieli dokonać obrotu na koncie bonusowym równego kwocie 3600 zł (tyle musi wynieść zsumowana kwota wszystkich dokonanych w jego ramach zakładów – musimy więc wygrywać). Taka jasność jest czymś naprawdę godnym pochwały – zwłaszcza, że nie każdy bukmacher jest tak skory do wyjaśnień na temat działania systemu powitalnego.

Najbardziej znany prezent dostępny w STS – bonus bez depozytu! To 29 PLN, które można odebrać za samo założenie konta i wpisanie kodu promocyjnego „BETONLINE„. Dodatkowo każdy nowy gracz może liczyć na 20 PLN na STS Betgames, czyli legalne karty na pieniądze.

Aplikacja mobilna STS

STS oferuje najwięcej opcji obstawiania z telefonu komórkowego. Poza dostępnością aplikacji mobilnej, daje dostęp do wersji mobilnej swojego serwisu, dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej. Jest to bardzo fajna opcja dla wszystkich tych, którzy po prostu nie mogą instalować dodatkowych aplikacji na telefonie, niezależnie od tego, co jest tego powodem. Jeżeli chodzi o samą aplikację, ta jest niebywale czytelna – budżet, jakim dysponujemy jest stale widoczny na ekranie, a my sami mamy wgląd nie tylko na wszystkie zakłady czy też rozbudowane statystyki, ale też chociażby na odbywające się gry w usłudze „Betgames„. Świetną opcją są powiadomienia push, które na bieżąco informują użytkowników na temat stanu ich kuponu (czy też zmiany wyniku w rozgrywanym na żywo spotkaniu). Na uwagę zasługuje też szybkie logowanie, dzięki któremu nie musimy mozolnie wpisywać własnych danych. Wystarczy skorzystać z odcisku palca albo skanu twarzy. W końcu to właśnie na wygodzie powinna się skupiać każda aplikacja mobilna serwisu bukmacherskiego.

3. Milenium – dla profesjonalistów, ale czy tylko dla nich?

Milenium jest kolejnym (po wspomnianym wyżej STSie) bukmacherem w naszym zestawieniu, którego szata graficzna została przygotowana w ciemnych barwach – choć na pierwszy rzut oka może się ona wydać dość chaotyczna i ciężka do ogarnięcia (zwłaszcza przez nowicjuszy, którzy do tej pory nie mieli wiele wspólnego właśnie z usługami bukmacherskimi oraz obstawianiem meczów), można się w niej odnaleźć już po kilku chwilach obcowania z nią. To, co należy podkreślić i we właściwy sposób docenić to bardzo dobry system filtrowania szerokiej oferty firmy, pozwalający na wyświetlanie spotkań z kilku interesujących nas dyscyplin jednocześnie i bieżące korygowanie ustawień tego wyświetlania. W bogatej palecie dyscyplin, które znajdują się w ofercie tego bukmachera znalazło się miejsce na dostępną wyłącznie u niego grę „Kulki 7 z 27”. Oferta e-sportowa, którą opisujemy w przypadku każdego bukmachera, który znalazł się w zestawieniu, obejmuje zasięgiem cztery różne gry i aż 40 wydarzeń organizowanych w ich obrębie (choć największą wagę przyłożono do League of Legends, będącego w chwili obecnej najpopularniejszą grą e-sportową świata).

Zakłady bukmacherskie Milenium online
Zakłady bukmacherskie Milenium online

Bonus powitalny w Milenium

Bonus powitalny u tego bukmachera, choć jest dość pokaźny, bo jest w stanie przyznać nam 1500 złotych, jest też dość ciężki do zrozumienia właśnie dla pierwszych graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem. Aby go dostać, należy dokonać pierwszej wpłaty (to ona zostanie finalnie podwojona – zadbajmy o jej odpowiednią wartość) w przeciągu 10 dni od weryfikacji konta. Następnie w przeciągu kolejnych 60 dni trzeba obrócić ją czterokrotnie, korzystając z kuponów z minimum trzema zdarzeniami. Jeżeli spełnimy wszystkie wymagania, przyznane nam zostanie 1500 zł.

Aplikacja mobilna Milenium

Milenium jest kolejnym bukmacherem, który swoją aplikację kieruje zarówno do użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym Android, jak i tych, którzy korzystają z usług urządzenia z iOSem na pokładzie. Apka daje dostęp do wszystkich elementów oferty bukmachera, w tym pełną listą zakładów przedmeczowych i tych na żywo – wszystkie można obstawiać właśnie z poziomu aplikacji. Możliwe jest też śledzenie wyników na żywo, przeglądanie obecnie posiadanych kuponów oraz dokonywanie operacji finansowych na własnym koncie (w tym oczywiście wpłacanie i wypłacanie środków). Bardzo dobrze sprawdza się również funkcja powiadomień Push, która informuje obstawiającego o każdej zmianie w wyniku spotkania czy też sposobie rozwiązania jego kuponów. Całość działa bardzo szybko i jest intuicyjna. Spełnia więc wszystkie podstawowe założenia dobrej aplikacji mobilnej, działając w biegu, umożliwiając szybkie logowanie (dzięki funkcjom FaceID i TouchID – ich wykorzystanie zależy od modelu telefonu, jakim dysponujemy) oraz zakładanie kuponów.

4. BetFan – czy Pudzian może się mylić?

Betfan to działający na polskim rynku stosunkowo od niedawna (od 2019 roku) bukmacher, któremu udało się zaskarbić sympatię Pudziana – popularny sportowiec jest twarzą tego bukmachera. Sam serwis tego operatora został stworzony w nowoczesnym stylu, co jest widoczne po ilości „ubarwiających” całą szatę graficzną elementów, a także szatą graficzną pełną „wodotrysków”. Choć to wszystko może wyglądać dość chaotycznie, działa bardzo szybko, a za pośrednictwem wyraźnych ikon pozwala szybko znaleźć dyscyplinę, którą jest się zainteresowanym. Całość wspomaga także sprawnie działająca wyszukiwarka, pozwalająca na znalezienie nie tylko konkretnej dyscypliny, ale i wydarzenia, którym jest się zainteresowanym.

Strona stale informuje nas o kuponach, którymi dysponujemy i choć sama w sobie nie jest intuicyjna pod względem obstawiania (przez duże nagromadzenie tekstu na małej przestrzeni), nie pozwala na pomyłkę, dając nam dostęp do pełnego podglądu tego, co robimy, w tym również możliwej wygranej. Sama oferta bukmachera jest dość szeroka, a „esport” posiada swój własny dział, obejmując sześć najpopularniejszych gier oraz mnóstwo najpopularniejszych rozgrywek toczących się w ich ramach. Betfan to także jedyny w kraju bukmacher bez podatku!

Betfan oficjalna strona www
Betfan oficjalna strona www

Pakiet powitalny w Betfan

Pakiet powitalny, zwany tutaj też „Pakietem Pudziana” przeznaczony dla nowych graczy zmusza ich do dokonania trzech depozytów na konto (oczywiście jeżeli chcą skorzystać z dodatkowych pieniędzy). Koniecznie jest obrócenie całymi wpłaconymi pieniędzmi (ich minimalna wartość to 20 złotych), od razu po czym otrzymujemy bonus – 10% od każdej wpłaty, maksymalnie 100 zł. Wyżej wspomnianym bonusem musimy obrócić pięciokrotnie, a następnie możemy przenieść go na konto główne – jeżeli uda nam się to zrobić, Betfan powiększy naszą wygraną dziesięciokrootnie – hipotetycznie wiec możemy więc dostać nawet dziesięć tysięcy złotych, pod warunkiem, że spełnimy wszystkie wymagania towarzyszące korzystaniu z bonusu – opisanego ogólnikowo, ale stosunkowo przejrzyście i możliwego do zrozumienia przez nowicjusza.

UWAGA! Tylko przy rejestracji konta na www.Betfan.pl można wpisać kod promocyjny „BETONLINE„, który zapewnia odebranie 100 PLN jako zakład bez ryzyka!

Aplikacja mobilna Betfan

Aplikacja mobilna Betfan została zaprojektowana wyłącznie z myślą o systemie Android i umożliwia korzystanie z większości funkcjonalności znanych z głównego serwisu – nieco zwiększa jego czytelność, umożliwiając łatwy dostęp nie tylko do kuponów, które obecnie są w toku, ale też dyscyplin, jakie lubimy obstawiać. Co najważniejsze, działa bardzo szybko i umożliwia szybki dostęp do własnego konta oraz równie sprawne dokonywanie zakładów, czyli wszystko to, czego mogą oczekiwać jej użytkownicy.

Betfan kod promocyjny
Betfan kod promocyjny

Słowem zakończenia musimy przypomnieć, że wszystkie przedstawione przez nas firmy działają na naszym rynku w pełni legalnie – choć naszym zdaniem należą do ścisłej czołówki legalnych bukmacherów w Polsce, nie są jedyni, na których usługi możemy się zdecydować. Pełną ich listę tych, które umożliwiają legalne obstawianie meczów w sieci i stacjonarnie znaleźć można na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. W razie czego też nie należy zapominać, że skorzystanie z oferty jednego bukmachera nie zamyka nam furtki do korzystania z usług jednego – nic nie stoi więc na przeszkodzie potestować i pobawić się. Zwłaszcza, że bonus powitalny możemy odebrać u każdego z wyżej wspomnianych usługodawców!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 / 5. Ocen: 0