Ustawa hazardowa obowiązująca w Polsce od 2009 roku sprawia, że zakłady sportowe można obstawiać jedynie za sprawą legalnych i licencjonowanych firm. Z tego względu warto dokładnie zweryfikować bukmachera, u którego rejestrujemy konto. W tym miejscu skupimy się na najważniejszych kwestiach związanych z legalnym obstawianiem zakładów.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie przez Internet w sposób legalny?

Gdzie można legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie?

Zakłady sportowe można obstawiać w licencjonowanych serwisach internetowych. Licencję wydaje Ministerstwo Finansów, a mogą się o nią ubiegać polskie spółki dysponujące dostatecznie wysokim kapitałem. Niektóre z firm dysponują dwoma licencjami: jedna umożliwia świadczenie usług za pośrednictwem serwisu internetowego, a druga w punktach naziemnych. Aktualnie, lista legalnych bukmacherów w Polsce obejmuje 16 podmiotów. Jedocześnie, stale otrzymujemy informacje na temat kolejnych firm, które chcą wkroczyć na polski rynek. 

Czy gracz musi płacić podatki od zakładów bukmacherskich?

Ustawa hazardowa wprowadziła obowiązek płacenia podatków od zakładów bukmacherskich. W praktyce, wszelkie formalności związane z fiskusem załatwia jednak operator usług. Gracz musi mieć jedynie świadomość tego, jakie podatki obowiązują na rynku legalnych bukmacherów. Pierwszy z nich to 12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu. Gracz musi liczyć się z tym, że od każdej kwoty przeznaczonej na wniesienie kuponu pobierane jest 12%, co oczywiście obniża ewentualne wygrane. Ponadto, bukmacher uszczupli o 10-procentowy podatek wszystkie wygrane powyżej 2280 złotych. 

Skąd czerpać informacje na temat legalnych bukmacherów?

Każdego roku, grono legalnych bukmacherów zasilają nowe firmy. Pod koniec 2016 roku gracze byli ograniczeni do 7 serwisów. Teraz do wyboru mamy 15 legalnych bukmacherów internetowych. a krążą pogłoski o tym, że w 2021 roku na rynek wkroczą nowe firmy. W serwisie Zapytajbukmachera.pl możemy sprawdzić aktualną listę legalnych bukmacherów online. Dużym udogodnieniem jest również ranking, który może pomóc w wyborze bukmachera. Zanim jednak zarejestrujemy konto w jakimkolwiek serwisie, zawsze sprawdźmy, czy interesujący nas serwis posiada licencję. Korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów może prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych. 

Jak wybrać serwis dostosowany do naszych potrzeb? 

Gracze w pierwszej kolejności powinni zwracać uwagę na pełną ofertę zakładów bukmacherskich. Sprawdźmy, czy dostępne są te dyscypliny, na których najbardziej nam zależy. Dobry bukmacher online posiada również nowoczesną aplikację mobilną, która poszerza możliwość obstawiania zakładów w dowolnym miejscu. Rosnąca konkurencja w branży bukmacherskiej oznacza również, że bukmacherzy stale walczą o pozyskanie nowych klientów i podtrzymanie zainteresowania ze strony zarejestrowanych graczy. Tym samym możemy liczyć na ciekawe promocje oraz bonusy, które sprawiają, że obstawianie zakładów u legalnych bukmacherów jest bardziej satysfakcjonujące. 

5 / 5. Ocen: 1