Eurojackpot to jedna z wielu gier liczbowych dostępnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Tym, co odróżnia ją od innych, jest fakt, że dostępna jest w 18 europejskich krajach, dzięki czemu łączna suma wpłacanych kwot oraz potencjalne wygrane są znacznie większe, niż w konkurencyjnych grach liczbowych. Pokusa wysokiej wygranej to niewątpliwie cecha, która przyciąga graczy z całej Europy, marzących o wielomilionowej fortunie, gdyż maksymalna wygrana w loterii wynosi 90 000 000 euro! W Polsce, wartość ta wynosi 375 000 000 złotych, jednakże zwycięzca ma możliwość zadecydować, czy woli odebrać premię w euro, czy złotówkach. 

Eurojackpot. Jak grać w internecie o bardzo duże pieniądze?
Eurojackpot. Jak grać w internecie o bardzo duże pieniądze?

Zasady Gry Eurojackpot

Loteria Eurojackpot nie jest skomplikowaną grą. Każdy, kto wie,na czym polegają gry takie jak Lotto czy Kenyo będzie się czuł jak w domu. To nieprawda, że Eurojackpot zasady gry posiada na tyle zagmatwane, że mało kto może sobie z nimi poradzić!

Eurojackpot wymaga od gracza wytypowania 7 liczb — pięciu w strefie głównych numerów (od 1 do 50) oraz dwóch w strefie EuroLiczb (od 1 do 10).

Celem uczestnika jest oczywiście wytypowanie wszystkich liczb poprawnie. Jednakże, nagrody najniższego stopnia przyznawane są już za trzy poprawne typy.

Cena udziału jednego zakładu w jednym losowaniu wynosi 2 EUR, co w Polsce przekłada się na 12,50 PLN.

Losowanie odbywa się co piątek, między godziną 20 a 21 w Helsinkach. Organizuje je fiński organizator loterii Veikkaus Oy, natomiast transmisje z losowania można obejrzeć za pomocą oficjalnej strony Eurojackpot, lub w postaci retransmisji na stronie polskiego Totalizatora Sportowego — Lotto – który jest również głównym organizatorem gry Eurojackpot w Polsce.

bonus bez depozytu za darmo
Polski bukmacher STS – bonus 29 PLN bez depozytu

Pula Nagród i Kumulacje 

Z uwagi na to, że loteria Eurojackpot odbywa się aż w 18 państwach starego Kontynentu, możliwości wygranych oraz potencjalna szansa na wysokie kumulacje jest niezwykle prawdopodobne. Precyzyjnie mówiąc, Eurojackpot gwarantuje drugą najwyższą wygraną w Europie, biorąc pod uwagę gry liczbowe, ustępując tylko grze EuroMillions, organizowanej przez Anglików, Hiszpanów oraz Francuzów.

Minimalna wysokość wygranej w Eurojackpot wynosi 10 000 000 euro, natomiast maksymalna, aż 90 000 000 milionów euro. Ze względów marketingowych, w Polsce ta wartość została zaokrąglona do 375 000 000 złotych.

W przypadku, gdy losowanie nie wyłoni zwycięzcy, nagroda automatycznie się kumuluje, aż do momentu, w którym jakiś gracz wygra główną nagrodę i zgarnie całą pulę, lub do momentu, w którym wartość kumulacji osiągnie 90 milionów euro. Co ciekawe, w przypadku gdy główna nagroda osiągnie już swoją maksymalną wartość, a dalej żaden z uczestników nie wytypuje wszystkich siedmiu numerów poprawnie, wówczas wzrastają wartości nagród drugiego, trzeciego oraz czwartego stopnia.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Prawdopodobieństwo wygranych 

W porównaniu z Euromillions, wygrane w Eurojackpot padają znacznie częściej, co jest bezpośrednią przyczyną, dlaczego wygrane nie są tak okazałe, jak w grze liczbowej wynalezionej przez Anglików.

Granie w Eurojackpot w Polsce
Granie w Eurojackpot w Polsce

W Eurojackpot szansa na główną wygraną jest jak 1 do 95 milionów. Wartość ta jest nieznacznie niższa niż w Euromillions i jednocześnie zdecydowanie wyższa niż w polskim Lotto, gdzie prawdopodobieństwo to wynosi 1 : 14 000 000.

Nieco bardziej prawdopodobna jest wygrana niższych kategorii. Dla przykładu, prawdopodobieństwo wygranej II stopnia wynosi 1 : 5 959 012 a III stopnie 1 : 3 405 150. Najbardziej prawdopodobna jest wygrana najniższego, 12-tego stopnia, która wynosi 1 : 42 i zakłada poprawie wytypowanie dwóch numerów z głównej strefy oraz jednego ze strefy “EuroNumbers”

Jak zagrać w Eurojackpot?

Aby wziąć udział w loterii Eurojakcpot, gracz musi wypełnić specjalny kupon, na którym wytypuje liczby, które jego zdaniem zostaną wylosowane. Taki kupon można wypełnić w jednym z kilku specjalnych sklepów detalicznych lub też punktów loteryjnych (takich jak Lotto lub Keno w Polsce), lub online, rejestrując się na specjalnej stronie.

Jeśli potencjalny gracz znajduje się na terenie państwa, które oficjalnie bierze udział w loterii Eurojackpot, może on zagrać w oficjalnym punkcie detalicznym. Po zabraniu oraz wypełnieniu kuponu gracz powinien wręczyć kupon kasjerowi oraz uiścić stosowaną do ilości zawartych zakładów opłatę. Należy zaznaczyć, że potwierdzenie zawarcie zakładu, które gracz otrzymuje od kasjera to prawna podstawa do otrzymania nagrody, dlatego niezwykle ważne jest, aby trzymać swój kupon w bezpiecznym miejscu. Jeśli gracz zgubi swój dowód zawarcia zakładu, nie będzie miał możliwości odebrać potencjalnej nagrody.

Z drugiej strony, aby zagrać online, uczestnik loterii musi założyć konto, oraz przejść proces weryfikacji wieku, gdyż do gry w Eurojackpot upoważnieni są tylko obywatele powyżej 18 roku życia. Kiedy użytkownik zostanie zweryfikowany pozytywnie, może dodać środki na swoje konto, które umożliwia mu późniejszy zakup losów oraz kuponów. Warto podkreślić, że strony internetowe oferujące zawieranie zakładów online zazwyczaj oferują wiele opcji doładowania konta. Do najpopularniejszych należą: przelew tradycyjny, przelew internetowy, przelew BLIK, Apple Pay oraz bezpośrednie użycie karty kredytowej lub debetowej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Prywatni pośrednicy umożliwiający grę online 

W zdecydowanej większości, strony umożliwiające zakup zakładów Eurojackpot online, bazują na licencji kraju, w którym loteria jest dostępna. Jednakże nie każda z tych stron działa legalnie oraz umożliwia faktyczną wygraną. Z tego względu, gracz chcący zawierać zakłady online musi wykazać się niebywałą ostrożnością, ponieważ istnieje spore ryzyko, iż taka strona to zwykłe oszustwo nastawione na wyciąganie pieniędzy od naiwnych graczy.

Eurojackpot Polska
Eurojackpot Polska

Warto nadmienić, że w państwach takich jak Słowenia, Islandia czy Włochy licencja umożliwiająca pośredniczenie w zawieraniu zakładów dla prywatnych operatorów nie istnieje i wszystkie tego typu praktyki są nielegalne. Z drugiej strony, w Wielkiej Brytanii komisja do spraw Hazardu oferuje specjalne licencje prywatnym operatorom, dzięki czemu mogą oni oferować swoim klientom obstawianie wyników w loterii Eurojackpot także poza granicami Zjednoczonego Królestwa.  

Gra systemami w Eurojackpot 

Wielu graczy zdecydowanie preferuje tradycyjny sposób zawierania zakładów. Jednakże istnieje pewna grupa,  która woli poeksperymentować i zastosować różne strategie zawierania zakładów celem maksymalizacji szans na wygraną, lub co najmniej zwrot zainwestowanych pieniędzy. 

Jakie są najpopularniejsze systemy gry w Eurojackpot? 

Tradycyjne zawieranie zakładów polega na tym, że gracz wybiera 5 cyfr ze standardowego zbioru oraz 2 cyfry ze zbioru Euro Numbers. Zawieranie zakładów za pomocą systemu jest inne, zdecydowanie bardziej przemyślane oraz złożone. Zakłada ono bowiem, że gracz wybiera 6 liczb ze zbioru tradycyjnego oraz 3 ze zbioru “EuroNumbers”. Tworząc kombinacje typu “każda z każdą” otrzymujemy 18 kombinacji, a co za tym idzie 18 zakładów do zawarcia.

Pomimo że zawarcie 18 zakładów znacząco zwiększa szanse na wygraną, należy pamiętać, że zwiększa to również znacząco koszt tej rozrywki, co może być problemem dla wielu potencjalnych graczy.

Interesującym zagadnieniem, które może być rozwiązaniem tego problemu, jest granie w grupach. Za pomocą popularnych serwisów internetowych, takich jak Facebook czy Discord, zainteresowani gracze znajdują partnerów chętnych do wspólnej gry, a następnie wpłacają środki do puli grupy. W przypadku ewentualnej wygranej dzielą się nagrodą proporcjonalnie do ilości wkładu finansowego.

Historia loterii

Pierwsze wspomnienia traktujące o loterii Eurojackpot datowane są na wczesne lata 2000. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na rozrywkę, krajowe totalizatory probowały wprowadzać coraz to nowsze metody gier liczbowych, mających na celu przyciągnąć większą rzeszę graczy. Wiele badań i statystyk pokazało jednak, że żaden z krajowych totalizatorów nie jest w stanie zapewnić wystarczająco wysokich wygranych, aby zaspokoić wygórowane wymagania konsumentów. Mając to na uwadze, stowarzyszenia zaczęły planować wprowadzenie nowych loterii, dostępnych na całym kontynencie, co pozwoliłoby znacząco zwiększyć obrót pieniędzy w grze — a co za tym idzie — wysokość wygranych również.

Eurojackpot online - granie przez internet
Eurojackpot online – granie przez internet

Finalnie, loteria została zaproponowana w 2006 roku jako konkurencja dla bardzo popularnej loterii EuroMillions. Jednakże, od tego momentu minęło ponad 5 lat, zanim Eurojackpot trafił na rynek europejski. W październiku 2011 roku, Niemcy, Dania, Finlandia, Słowenia, Włochy oraz Holandia zadecydowały, że pierwsze losowania nowej loterii odbędą się w 2012 roku. Pierwsze oficjalne losowanie dostępne odbyło się w piątek – 23 marca, 2012 roku.

Od początku istnienia Eurojackpot, grupa państw ubiegających się o możliwość uczestnictwa stale się powiększała. Chwilę po oficjalnym starcie loterii w 2012 roku, do państw-organizatorów dołączyła Estonia, następnie w czerwcu 2012 roku — Hiszpania, zaś w lutym 2013 roku — Chorwacja, Islandia, Łotwa, Litwa, Norwegia oraz Szwecja.

15 września, 2017 roku do grupy państw biorących udział w loterii Eurojackpot dołączyła Polska. Co ciekawe, operatorem tej loterii jest Polski Totalizator Sportowy — tak samo, jak w przypadku rodzimych loterii. W związku z tym, 19 procent od wartości każdego zakładu trafia na rozwój polskiego spotu oraz kultury. Szczuje się, że dzięki wprowadzeniu loterii Eurojackpot do kraju nad Wisłą, polski sport zwiększył swoje przychody o około 300 milionów złotych. 

Największe wygrane 

Względnie niskie prawdopodobieństwo wygranej spowodowało, że przez ponad 3 lata od uruchomienia loterii żaden z graczy nie był w stanie wygrać najwyższej nagrody – 90 milionów euro. Pierwszym, który tego dokonał był gracz pochodzący z Czech, który 15 maja 2015 roku poprawie wytypował wszystkie 7 liczb, otrzymując tym samym jako pierwszy na świecie skumulowaną nagrodę w wysokości 90 000 000 EUR.

Od tego czasu, ta sztuka udała się tylko 5 innym osobom — dwóm obywatelom Finlandii oraz trzem obywatelom Niemiec. Co ciekawe, w 2020 roku padły dwie najwyższe możliwe wygrane — co jest swego rodzaju rekordem loterii.

Najwyższa wygrana w Polsce padła 10 maja 2019 roku, kiedy to mężczyzna z województwa łódzkiego poprawnie wytypował liczby, wygrywając 193 396 500 PLN.

Eurojackpot online vs zakłady bukmacherskie

Loteria Eurojackpot online jest bardzo atrakcyjna dla wielu osób, ponieważ można w niej wygrać ogromne pieniądze, które w zasadzie są w stanie „ustawić” życie. Prawdopodobnie zainteresowanie grami liczbowymi nigdy nie zmniejszy się, co nie znaczy, że zawsze będzie tak samo wysokie jak było parę lat temu. Zresztą, już teraz widać, że dużo więcej osób zamiast gier Lotto woli zakłady bukmacherskie przez internet. Z czego to wynika?

Zakłady bukmacherskie STS Online
Zakłady bukmacherskie STS Online

Przede wszystkim w zakładach bukmacherskich typuje się coś, na co na swój sposób można mieć wpływ. Jeżeli typuje się karty, można obliczyć prawdopodobieństwo wygranej i po analizie stołu zobaczyć, jaki scenariusz powinien się ziścić i w podsumowaniu dać nam dodatni bilans na koncie. Z kolei grając na sport, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy analizowali historię meczów, liczby oraz inne interesujące fakty. Gdy natomiast do akcji wkracza Gra Jackpot Lotto, tak naprawdę można liczyć jedynie na zrządzenie losu.

Nieprawdą jest też to, że w Eurojackpot zasady są łatwiejsze od tych, z jakimi mamy do czynienia w zakładach na sport. Tyle samo czasu, co skreślenie liczb, zajmuje też zagranie pewniaków na kuponie. Tak naprawdę nie trzeba nawet szczególnie mocno znać się na konkretnych dyscyplinach, gdyż w sieci nie brakuje portali oferujących typy bukmacherskie.

Eurojackpot

  • bardzo duża wygrana
  • stawka aż 12,50 zł i to za jedno losowanie
  • szansa na zarobienie tylko raz na tydzień
  • trzeba udać się do kolektury albo zagrać w Lotto po uprzedniej rejestracji
  • decyduje tylko i wyłącznie szczęście

Obstawianie meczów

  • możliwość regularnego zarabiania pieniędzy
  • kupon można postawić już za 2 złote
  • cały czas istnieją szanse na wygrywanie – bukmacherzy dostępni są 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu
  • rejestracja jest bez weryfikacji danych, a na start dostaje się bonusy
  • skutecznego obstawiania i bycia na plusie można się nauczyć

Decyzja o tym, gdzie grać, należy do każdego z osobna. Już na pierwszy rzut oka widać spore różnice między tymi dwiema propozycjami. Łączy je na pewno to, że dają wygrać pieniądze, ale pamiętajmy, iż szansa wygrania niewyobrażalnie dużych kwot to nie gwarancja, iż kiedykolwiek nam się to uda.

Bukmacher STS – bonus bez depozytu, karty i bogata oferta!

Kto szuka jakieś alternatywy dla Euro jackpot online oraz podobnych loterii, być może w pewnym momencie swoich poszukiwań natrafi na portal internetowy www.STS.pl. To najbardziej znane miejsce tego typu w Polsce – znajdziemy tutaj zakłady na sport, legalne gry karciane i wiele, wiele więcej!

Na dobry początek dla każdego nowego gracza marka STS ma 100 PLN bonusu bez ryzyka. Jest to prezent, który otrzymuje się za samo utworzenie konta oraz wpisanie prostego kodu promocyjnego „BETONLINE„. Dodatkowo można liczyć na ekstra premię 100% do 1500 PLN przy I wpłacie. I na tym jeszcze nie koniec – po 20 PLN jest do odebrania w formie zwrotów od ewentualnych przegranych na początku przygody z Betgames oraz wirtualnymi sportami.

To, co wiele osób jest w stanie przekonać do STS, to bez wątpienia legalny poker oraz bogaty wybór zakładów. W tym miejscu można grać tak naprawdę na wszystko, począwszy od piłki nożnej, a kończąc na sportach takich jak curling, krykiet, rugby i tym podobne. Co do kart, znajdziemy nawet stół z polskimi krupierami, a podczas rozgrywki można czatować z innymi użytkownikami i korzystać z bardzo licznych promocji z bonusami.

rejestracja w sts online z bonusem
STS kod promocyjny

Dużą przewagą zakładów STS jest to, że rozliczenie kuponów to nie kwestia tygodnia, ale nawet minut, jeśli tylko wybierzemy odpowiednie zakłady. Eurojackpot losowanie ma miejsce raz na 7 dni, a nie ma chyba nic gorszego, niż oczekiwanie na rozstrzygnięcie przez długi czas. Tymczasem w wirtualnych sportach komputerowe mecze trwają raptem kilka minut, a rozgrywki karciane mają finisz nawet po kilkudziesięciu sekundach od startu.

Chociaż STS i loterie takie jak Eurojackpot kierowane są zazwyczaj do nieco innego rodzaju graczy, ale każdego łączy dokładnie to samo – chęć wygrania pieniędzy, najlepiej przez internet – bez ruszania się z domu czy po prostu w wolnej chwili za pomocą telefonu.

Granie w Eurojackpot przez internet – czy warto?

Bardzo prosto jest odpowiedzieć na pytanie jak grać w Eurojackpot. Podaliśmy już wyczerpujące dane na ten temat. Trzeba jednak jeszcze spróbować przejść do kwestii, czy w ogóle warto interesować się tą loterią.

Eurojackpot ma na pewno bardzo wiele atutów. Przede wszystkim łatwo jest dodać liczby do kuponu i go postawić. Cały proces nie zajmuje dłużej niż minutę, a można nawet uporać się z nim jeszcze szybciej. Możliwe jest też – oczywiście – granie na telefonie, co sprawia, że granie staje się wygodne. Jeżeli komuś zależy na tym, by bez większego wysiłku coś zarobić, to pewnie zdecyduje się właśnie na Lotto online. A gdy będą chodziły mu po głowie ogromne sumy, Eurojackpot będzie jedynym słusznym rozwiązaniem.

Tyle że nie ma co ukrywać, że wygranie w grze, która dostępna jest w całej Europie, a jej zasady są takie, a nie inne, to w zasadzie cud. Tego samego nie można za to powiedzieć o obstawianiu piłki nożnej czy innych dyscyplin. W końcu grać można przecież na faworytów, a ci nawet jak zawiodą raz, to w końcu będą wygrywać.

Zakłady bukmacherskie na pewno wymagają nieco większego zaangażowania, bo dobrze jest przed zagraniem kuponu zajrzeć do statystyk czy po prostu interesować się pewnymi dyscyplinami na co dzień. Nikt jednak też tego nie wymaga. Jest tutaj jednak takie „ale”, że nie zarobimy wielu milionów, a możemy liczyć „tylko” na paręnaście tysięcy czy maksymalnie pół miliona za jeden kupon.

Prawdopodobnie ten, kto nigdy konkretnej sumy w Eurojackpot nie zarobił, powie, że nie warto w ogóle próbować. Szczęśliwi zwycięzcy będą mieli przeciwne zdanie. Kogo się słuchać? Przede wszystkim siebie. Jeżeli nie mamy problemu z tym, że wydamy nieco ponad 10 złotych każdego tygodnia i możemy nigdy nie uzyskać zwrotu z inwestycji, wydaje się, że możemy spokojnie pomyśleć o graniu w Eurojackpot przez internet. Ci nieco mniej cierpliwi, którzy lubią grać często, ale o trochę mniej, powinni mimo wszystko wybrać raczej zakłady u bukmachera. Nieważne, jakiego konkretnie. Istotne jest to, by był w stu procentach legalny, czyli takie strony jak Betsafe odpadają.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

4.3 / 5. Ocen: 4