Eurojackpot to jedna z wielu gier liczbowych dostępnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Tym, co odróżnia ją od innych, jest fakt, że dostępna jest w 18 europejskich krajach, dzięki czemu łączna suma wpłacanych kwot oraz potencjalne wygrane są znacznie większe, niż w konkurencyjnych grach liczbowych. Pokusa wysokiej wygranej to niewątpliwie cecha, która przyciąga graczy z całej Europy, marzących o wielomilionowej fortunie, gdyż maksymalna wygrana w loterii wynosi 90 000 000 euro! W Polsce, wartość ta wynosi 375 000 000 złotych, jednakże zwycięzca ma możliwość zadecydować, czy woli odebrać premię w euro, czy złotówkach. 

Eurojackpot. Jak grać w internecie o bardzo duże pieniądze?
Eurojackpot. Jak grać w internecie o bardzo duże pieniądze?

Zasady Gry Eurojackpot

Loteria Eurojackpot nie jest skomplikowaną grą. Każdy, kto wie,na czym polegają gry takie jak Lotto czy Kenyo będzie się czuł jak w domu. To nieprawda, że Eurojackpot zasady gry posiada na tyle zagmatwane, że mało kto może sobie z nimi poradzić!

Eurojackpot wymaga od gracza wytypowania 7 liczb — pięciu w strefie głównych numerów (od 1 do 50) oraz dwóch w strefie EuroLiczb (od 1 do 10).

Celem uczestnika jest oczywiście wytypowanie wszystkich liczb poprawnie. Jednakże, nagrody najniższego stopnia przyznawane są już za trzy poprawne typy.

Cena udziału jednego zakładu w jednym losowaniu wynosi 2 EUR, co w Polsce przekłada się na 12,50 PLN.

Losowanie odbywa się co piątek, między godziną 20 a 21 w Helsinkach. Organizuje je fiński organizator loterii Veikkaus Oy, natomiast transmisje z losowania można obejrzeć za pomocą oficjalnej strony Eurojackpot, lub w postaci retransmisji na stronie polskiego Totalizatora Sportowego — Lotto – który jest również głównym organizatorem gry Eurojackpot w Polsce.

bonus bez depozytu za darmo
Polski bukmacher STS – bonus 29 PLN bez depozytu

Pula Nagród i Kumulacje 

Z uwagi na to, że loteria Eurojackpot odbywa się aż w 18 państwach starego Kontynentu, możliwości wygranych oraz potencjalna szansa na wysokie kumulacje jest niezwykle prawdopodobne. Precyzyjnie mówiąc, Eurojackpot gwarantuje drugą najwyższą wygraną w Europie, biorąc pod uwagę gry liczbowe, ustępując tylko grze EuroMillions, organizowanej przez Anglików, Hiszpanów oraz Francuzów.

Minimalna wysokość wygranej w Eurojackpot wynosi 10 000 000 euro, natomiast maksymalna, aż 90 000 000 milionów euro. Ze względów marketingowych, w Polsce ta wartość została zaokrąglona do 375 000 000 złotych.

W przypadku, gdy losowanie nie wyłoni zwycięzcy, nagroda automatycznie się kumuluje, aż do momentu, w którym jakiś gracz wygra główną nagrodę i zgarnie całą pulę, lub do momentu, w którym wartość kumulacji osiągnie 90 milionów euro. Co ciekawe, w przypadku gdy główna nagroda osiągnie już swoją maksymalną wartość, a dalej żaden z uczestników nie wytypuje wszystkich siedmiu numerów poprawnie, wówczas wzrastają wartości nagród drugiego, trzeciego oraz czwartego stopnia.

Prawdopodobieństwo wygranych 

W porównaniu z Euromillions, wygrane w Eurojackpot padają znacznie częściej, co jest bezpośrednią przyczyną, dlaczego wygrane nie są tak okazałe, jak w grze liczbowej wynalezionej przez Anglików.

Granie w Eurojackpot w Polsce
Granie w Eurojackpot w Polsce

W Eurojackpot szansa na główną wygraną jest jak 1 do 95 milionów. Wartość ta jest nieznacznie niższa niż w Euromillions i jednocześnie zdecydowanie wyższa niż w polskim Lotto, gdzie prawdopodobieństwo to wynosi 1 : 14 000 000.

Nieco bardziej prawdopodobna jest wygrana niższych kategorii. Dla przykładu, prawdopodobieństwo wygranej II stopnia wynosi 1 : 5 959 012 a III stopnie 1 : 3 405 150. Najbardziej prawdopodobna jest wygrana najniższego, 12-tego stopnia, która wynosi 1 : 42 i zakłada poprawie wytypowanie dwóch numerów z głównej strefy oraz jednego ze strefy “EuroNumbers”

Jak zagrać w Eurojackpot?

Aby wziąć udział w loterii Eurojakcpot, gracz musi wypełnić specjalny kupon, na którym wytypuje liczby, które jego zdaniem zostaną wylosowane. Taki kupon można wypełnić w jednym z kilku specjalnych sklepów detalicznych lub też punktów loteryjnych (takich jak Lotto lub Keno w Polsce), lub online, rejestrując się na specjalnej stronie.

Jeśli potencjalny gracz znajduje się na terenie państwa, które oficjalnie bierze udział w loterii Eurojackpot, może on zagrać w oficjalnym punkcie detalicznym. Po zabraniu oraz wypełnieniu kuponu gracz powinien wręczyć kupon kasjerowi oraz uiścić stosowaną do ilości zawartych zakładów opłatę. Należy zaznaczyć, że potwierdzenie zawarcie zakładu, które gracz otrzymuje od kasjera to prawna podstawa do otrzymania nagrody, dlatego niezwykle ważne jest, aby trzymać swój kupon w bezpiecznym miejscu. Jeśli gracz zgubi swój dowód zawarcia zakładu, nie będzie miał możliwości odebrać potencjalnej nagrody.

Z drugiej strony, aby zagrać online, uczestnik loterii musi założyć konto, oraz przejść proces weryfikacji wieku, gdyż do gry w Eurojackpot upoważnieni są tylko obywatele powyżej 18 roku życia. Kiedy użytkownik zostanie zweryfikowany pozytywnie, może dodać środki na swoje konto, które umożliwia mu późniejszy zakup losów oraz kuponów. Warto podkreślić, że strony internetowe oferujące zawieranie zakładów online zazwyczaj oferują wiele opcji doładowania konta. Do najpopularniejszych należą: przelew tradycyjny, przelew internetowy, przelew BLIK, Apple Pay oraz bezpośrednie użycie karty kredytowej lub debetowej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Prywatni pośrednicy umożliwiający grę online 

W zdecydowanej większości, strony umożliwiające zakup zakładów Eurojackpot online, bazują na licencji kraju, w którym loteria jest dostępna. Jednakże nie każda z tych stron działa legalnie oraz umożliwia faktyczną wygraną. Z tego względu, gracz chcący zawierać zakłady online musi wykazać się niebywałą ostrożnością, ponieważ istnieje spore ryzyko, iż taka strona to zwykłe oszustwo nastawione na wyciąganie pieniędzy od naiwnych graczy.

Eurojackpot Polska
Eurojackpot Polska

Warto nadmienić, że w państwach takich jak Słowenia, Islandia czy Włochy licencja umożliwiająca pośredniczenie w zawieraniu zakładów dla prywatnych operatorów nie istnieje i wszystkie tego typu praktyki są nielegalne. Z drugiej strony, w Wielkiej Brytanii komisja do spraw Hazardu oferuje specjalne licencje prywatnym operatorom, dzięki czemu mogą oni oferować swoim klientom obstawianie wyników w loterii Eurojackpot także poza granicami Zjednoczonego Królestwa.  

Gra systemami w Eurojackpot 

Wielu graczy zdecydowanie preferuje tradycyjny sposób zawierania zakładów. Jednakże istnieje pewna grupa,  która woli poeksperymentować i zastosować różne strategie zawierania zakładów celem maksymalizacji szans na wygraną, lub co najmniej zwrot zainwestowanych pieniędzy. 

Jakie są najpopularniejsze systemy gry w Eurojackpot? 

Tradycyjne zawieranie zakładów polega na tym, że gracz wybiera 5 cyfr ze standardowego zbioru oraz 2 cyfry ze zbioru Euro Numbers. Zawieranie zakładów za pomocą systemu jest inne, zdecydowanie bardziej przemyślane oraz złożone. Zakłada ono bowiem, że gracz wybiera 6 liczb ze zbioru tradycyjnego oraz 3 ze zbioru “EuroNumbers”. Tworząc kombinacje typu “każda z każdą” otrzymujemy 18 kombinacji, a co za tym idzie 18 zakładów do zawarcia.

Pomimo że zawarcie 18 zakładów znacząco zwiększa szanse na wygraną, należy pamiętać, że zwiększa to również znacząco koszt tej rozrywki, co może być problemem dla wielu potencjalnych graczy.

Interesującym zagadnieniem, które może być rozwiązaniem tego problemu, jest granie w grupach. Za pomocą popularnych serwisów internetowych, takich jak Facebook czy Discord, zainteresowani gracze znajdują partnerów chętnych do wspólnej gry, a następnie wpłacają środki do puli grupy. W przypadku ewentualnej wygranej dzielą się nagrodą proporcjonalnie do ilości wkładu finansowego.

Historia loterii

Pierwsze wspomnienia traktujące o loterii Eurojackpot datowane są na wczesne lata 2000. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na rozrywkę, krajowe totalizatory probowały wprowadzać coraz to nowsze metody gier liczbowych, mających na celu przyciągnąć większą rzeszę graczy. Wiele badań i statystyk pokazało jednak, że żaden z krajowych totalizatorów nie jest w stanie zapewnić wystarczająco wysokich wygranych, aby zaspokoić wygórowane wymagania konsumentów. Mając to na uwadze, stowarzyszenia zaczęły planować wprowadzenie nowych loterii, dostępnych na całym kontynencie, co pozwoliłoby znacząco zwiększyć obrót pieniędzy w grze — a co za tym idzie — wysokość wygranych również.

Eurojackpot online - granie przez internet
Eurojackpot online – granie przez internet

Finalnie, loteria została zaproponowana w 2006 roku jako konkurencja dla bardzo popularnej loterii EuroMillions. Jednakże, od tego momentu minęło ponad 5 lat, zanim Eurojackpot trafił na rynek europejski. W październiku 2011 roku, Niemcy, Dania, Finlandia, Słowenia, Włochy oraz Holandia zadecydowały, że pierwsze losowania nowej loterii odbędą się w 2012 roku. Pierwsze oficjalne losowanie dostępne odbyło się w piątek – 23 marca, 2012 roku.

Od początku istnienia Eurojackpot, grupa państw ubiegających się o możliwość uczestnictwa stale się powiększała. Chwilę po oficjalnym starcie loterii w 2012 roku, do państw-organizatorów dołączyła Estonia, następnie w czerwcu 2012 roku — Hiszpania, zaś w lutym 2013 roku — Chorwacja, Islandia, Łotwa, Litwa, Norwegia oraz Szwecja.

15 września, 2017 roku do grupy państw biorących udział w loterii Eurojackpot dołączyła Polska. Co ciekawe, operatorem tej loterii jest Polski Totalizator Sportowy — tak samo, jak w przypadku rodzimych loterii. W związku z tym, 19 procent od wartości każdego zakładu trafia na rozwój polskiego spotu oraz kultury. Szczuje się, że dzięki wprowadzeniu loterii Eurojackpot do kraju nad Wisłą, polski sport zwiększył swoje przychody o około 300 milionów złotych. 

Największe wygrane 

Względnie niskie prawdopodobieństwo wygranej spowodowało, że przez ponad 3 lata od uruchomienia loterii żaden z graczy nie był w stanie wygrać najwyższej nagrody – 90 milionów euro. Pierwszym, który tego dokonał był gracz pochodzący z Czech, który 15 maja 2015 roku poprawie wytypował wszystkie 7 liczb, otrzymując tym samym jako pierwszy na świecie skumulowaną nagrodę w wysokości 90 000 000 EUR.

Od tego czasu, ta sztuka udała się tylko 5 innym osobom — dwóm obywatelom Finlandii oraz trzem obywatelom Niemiec. Co ciekawe, w 2020 roku padły dwie najwyższe możliwe wygrane — co jest swego rodzaju rekordem loterii.

Najwyższa wygrana w Polsce padła 10 maja 2019 roku, kiedy to mężczyzna z województwa łódzkiego poprawnie wytypował liczby, wygrywając 193 396 500 PLN.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 / 5. Ocen: 0