Chcąc wejść w świat bukmacherki stajemy zwykle przed nie lada wyzwaniem – koniecznością znalezienia bukmachera z najatrakcyjniejszą pod naszym indywidualnym kątem ofertą na zakłady bukmacherskie. Choć od 2010 roku paleta, z której możemy wybierać jest stosunkowo niewielka, kilkunastu operatorów wciąż rywalizuje ze sobą o naszą uwagę. Którego z nich wybrać? Na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego operatora? To wszystko postaramy się opisać w naszym poradniku.

Czy istnieje bukmacher idealny?
Czy istnieje bukmacher idealny?

Legalni bukmacherzy w Polsce

Zanim w ogóle zaczniemy sprawdzać i porównywać oferty kolejnych bukmacherów, zwróćmy uwagę na rzecz absolutnie podstawową – to, u którego możemy grać legalnie, bez obaw o łamanie prawa. Świat bukmacherski jest bowiem pod ścisłą kontrolą rządu. Od 2010 roku, a zatem od chwili wejścia w życie ustawy hazardowej (znowelizowanej siedem lat później) pozwala nam na typowanie wyłącznie u posiadających licencję Ministerstwa Finansów bukmacherów. To ją więc stawiajmy jako podstawę naszych poszukiwań i to jej wymagajmy od każdego bukmachera, którego oferta w jakikolwiek sposób nas zachęci.

Uwaga! Zawsze aktualną listę legalnych bukmacherów znaleźć możemy na oficjalnych stronach rządowych. Wszyscy bukmacherzy, których prezentujemy u nas posiadają licencję.

bonus bez depozytu za darmo
Polski bukmacher STS – bonus 29 PLN bez depozytu

Oferta główna bukmacherów – na co zwracać w niej uwagę?

Choć legalność to rzeczywiście podstawa, to oferta główna, z jaką wychodzą do nas bukmacherzy powinna być dla nas priorytetem. Przy jej porównywaniu, powinniśmy zawsze zdefiniować to, co tak właściwie chcemy obstawiać. Nie ma bukmachera, który prezentowałby się najlepiej pod kątem całej swojej oferty na zakłady bukmacherskie – jedni operatorzy lepiej wypadają na polu piłki nożnej, inni – tenisa czy e-sportu. Ważne są też konkretne rozgrywki w obrębie „naszej” dyscypliny – im bardziej szczegółowo się określimy, tym bardziej dopasowana pod nasze indywidualne wymagania będzie oferta bukmachera, którego finalnie znajdziemy.

Przechodząc do właściwego porównywania, zwróćmy szczególną uwagę na kursy bukmacherskie – to one są głównym i najważniejszym współczynnikiem określającym nasze ewentualne wygrane (ich wartość jest wynikiem iloczynu stawki i kursu na daną opcję). Zasada tutaj jest prosta – z im większym kursem mamy do czynienia, tym więcej będziemy mogli zyskać. Jego wartość zawsze porównujmy na przestrzeni nie jednego, a co najmniej kilku spotkań sportowych i mnogiej ilości opcji bukmacherskich.

To właśnie te ostatnie, opcje, zwane również rynkami bukmacherskimi stanowią ważny element oferty. Większa ich ilość pozwala na większą swobodę w wyborze tego, na co tak właściwie będziemy mogli postawić. Ku zaskoczeniu niektórych, obstawiać można nie tylko wynik, a często typy bukmacherskie na najlepszego strzelca, sumaryczną ilość bramek czy… warunki pogodowe na boisku mogą okazać się znacznie bardziej opłacalne.

Bonusy i promocje bukmacherskie. Co oferują strony do obstawiania?

STS kod promocyjny - bonus bez depozytu
STS kod promocyjny – bonus bez depozytu

Jedną z rzeczy, które bukmacherzy traktują jako element podstawowy w walce o naszą uwagę są ich bonusy i akcje specjalne – zawsze reklamowane jako „lepsze”, „większe” i „atrakcyjniejsze” niż te oferowane przez konkurencję. Podzielić je można na dwie podstawowe kategorie:

  • bonusy powitalne – przeznaczone wyłącznie dla nowych graczy, pozwalają nam zmaksymalizować nasz początkowy budżet, zazwyczaj bazując na naszej pierwszej wpłacie. Wymagają obrotu pozyskiwanymi środkami, jednak są czymś, co z pewnością docenimy przy stawianiu naszych pierwszych kroków u danego bukmachera;
  • bonusy lojalnościowe – te stworzone zostały z myślą o stałych odbiorcach i choć nie są oferowane przez każdego operatora, są bardzo cenne – nagradzają każdy nasz zakład lub każdą dokonywaną wpłatę, pozwalając zyskiwać nie raz, a długimi latami.

Jeżeli planujemy dłuższą przygodę ze światem bukmacherskim, a nasze typy bukmacherskie będziemy chcieli realizować u bukmachera, który będzie to doceniał, skupiajmy się bardziej na tych drugich. Nigdy jednak nie lekceważmy bonusów powitalnych – to one bowiem są w stanie dać nam najwięcej, nawet jeśli będą nas zmuszały do spełnienia określonych wymagań.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0