Liga francuska należy do pięciu najmocniejszych lig piłki nożnej na świecie. Z tego właśnie powodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem, również na terenie polski. Rozgrywki toczące się w jej obrębie na bieżąco śledzą nie tylko kibice, ale i obstawiający je typerzy. Jeśli i my chcemy zająć się typowaniem jej, musimy wiedzieć, jak we właściwy sposób do tego podejść, by być w tym skutecznym i efektywnym. Nasz poradnik z pewnością w tym pomoże.

Jak dobrze obstawiać mecze Ligue 1 (liga francuska)?
Jak dobrze obstawiać mecze Ligue 1 (liga francuska)?

Wskazówki związane z typowaniem ligi francuskiej

Rzeczą absolutnie podstawową w typowaniu ligi francuskiej jest dokonanie dokładnej, jak najbardziej szczegółowej analizy. W jej obrębie skupić powinniśmy się na mocnych i słabych stronach każdego z zespołów, ich aktualnej formie, ale też aktualnej sytuacji w tabeli i fazie rozgrywek. Musimy mieć bowiem świadomość tego, że typowanie na początku rywalizacji wiąże się z ryzykiem, ze względu na brak należytych informacji pozwalających na dokonanie analizy. Podobnie jest z końcówką sezonu, kiedy to część drużyn może sobie pozwolić na odpuszczenie, a część czeka nieunikniony spadek do rozgrywek niższego poziomu. W typowaniu ważne jest także, by:

  • zwrócić uwagę na kursy bukmacherskie – kursy są w stanie powiedzieć nam wiele na temat tego, której z drużyn większe szanse daje sam bukmacher; warto porównywać je między kilkoma bukami, by wykształcić sobie wizję ich typów;
  • wybrać właściwego buka – odpowiedni bukmacher to taki obejmujący ofertą wszystkie spotkania, oferujący atrakcyjne kursy oraz dający dostęp do ciekawych promocji, dla nowych i stałych graczy. Liczy się także dostęp do wielu opcji bukmacherskich, dla osób nielubiących grać szablonowo. Polecanych przez nas bukmacherów przedstawiamy w końcowej części tego poradnika;
  • umiejętnie dysponować budżetem – powtarzając to, co mówią wszystkie poradniki bukmacherskie – podstawową zasadą każdego typera jest właściwe zarządzanie własnym budżetem. Jeden zakład nie może pobierać całego budżetu, jakim dysponujemy, a jedynie jego niewielką część. Nawet jeśli jesteśmy bardzo pewni naszego typu, a ten jest poparty bardzo dokładną analizą – piłka bywa przewrotna, a ryzyko nie zawsze się opłaca;
  • nie kibicować – typowanie należy odgraniczyć od kibicowania – zwłaszcza, że emocje w tym przypadku nie są dobrym doradcą. Jeżeli musimy, po prostu odpuśćmy typowanie spotkań z udziałem naszej ulubionej drużyny, albo też w ich przypadku zredukujmy stawkę do absolutnego minimum;
  • zrezygnujmy z kuponów AKO – w dalszej perspektywie, są zbyt ryzykowne – mogą stanowić dla nas ciekawostkę, po którą sięga się od czasu do czasu, ale nigdy nie podstawowy sposób na typowanie.
bonus bez depozytu za darmo
Polski bukmacher STS – bonus 29 PLN bez depozytu

Liga francuska – najpopularniejsze zakłady bukmacherskie

Typowanie ligi francuskiej to nie tylko wskazywanie zwycięzcy meczu (lub też wyniku remisowego). Choć większość osób rzeczywiście sięga po ten najbardziej standardowy rynek, opcji bukmacherskich u większości operatorów jest znacznie więcej. Te najpopularniejsze zakładają typowanie na:

  • liczbę bramek, najczęściej w modelu poniżej / powyżej;
  • liczbę żółtych / czerwonych kartek – dokładnie, albo w modelu poniżej / powyżej;
  • strzelca bramki, najczęściej w formule obstawiania na żywo,
  • dokładny wynik.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Liga francuska w ofercie polskich bukmacherów

Jako że oferta na ligę francuską u większości czołowych polskich bukmacherów jest kompletna, warto porównywać je przede wszystkim pod względem kursów na większość spotkań, ale też oferty promocyjnej, w szczególności dla nowych typerów. Warto mieć przy tym na uwadze to, że konto można posiadać u kilku buków jednocześnie – da nam to komfort wyboru bukmachera z najlepszymi kursami na konkretne spotkanie.

Ligue 1 w ofercie STS

W ramach oferty STS na ligę francuską możemy liczyć na solidne kursy, zarówno na mecze na szczycie, jak i te z dołu tabeli ligowej. Plusem buka są też solidne bonusy na prostych warunkach (w tym ten powitalny), ale też darmowe transmisje meczów Ligue 1.

zakłady bukmacherskie Ligue 1
zakłady bukmacherskie Ligue 1

Ligue 1 w ofercie Fortuny

Oferta Fortuny na Ligue 1 w dużym stopniu przypomina tę prezentowaną przez największego konkurenta – STS. Można w niej liczyć na pełne pokrycie tejże ligi, bogactwo bonusów (w tym aż trzy na start), ale też na transmisje telewizyjne, darmowe dla wszystkich, którzy typują.

Ligue 1 w ofercie forBET

forBET to kolejny bukmacher z ciekawą i bardzo atrakcyjną ofertą na ligę francuską. Daje on dostęp do, jak sam to reklamuje, najatrakcyjniejszego bonusu powitalnego, ale też wielu opcji bukmacherskich na każde spotkanie. Mecze możemy obstawiać, oczywiście, w formule na żywo i przedmeczowej.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0