Kiedy chcemy sprawdzić, jaki bukmacher oferuje najlepsze warunki do obstawiania konkretnego meczu, z pomocą przychodzi nam porównywarka kursów. Na jakich stronach bierze się pod uwagę zagranicznych bukmacherów?

Porównywarka kursów zagranicznych bukmacherów
Porównywarka kursów zagranicznych bukmacherów

Kursy bukmacherskie – im wyższe, tym lepiej!

Kursy bukmacherskie to jedna z kilku rzeczy, na które typerzy najmocniej zwracają uwagę. Powód jest bardzo prosty – im wyższa wartość notowań na dany zespół, tym lepiej, gdyż oznacza to pokaźniejsze wygrane przy ewentualnym zwycięstwie. Oczywiście, można sprawdzać oddzielnie każdą stronę, dodawać w niej typy i przekonać się, gdzie postawić będzie najrozsądniej. Znacznie wygodniejsza jest jednak opcja numer dwa, czyli porównywarka kursów bukmacherskich.

Strony, na których można skonfrontować ze sobą oferty kilku bukmacherów, stają się coraz popularniejsze. W Polsce również ich nie brakuje, ale trzeba pamiętać, że znajdziemy na nich przede wszystkim dane ze stron działających zgodnie z przepisami. A nie zawsze chodzi przecież o obstawianie, a czasem jedynie ludzką ciekawość.

bonus bez depozytu za darmo
Polski bukmacher STS – bonus 29 PLN bez depozytu

Czy warto sprawdzać kursy z zagranicznych stron bukmacherskich?

Dlaczego niektórzy decydują się sprawdzać kursy bukmacherskie z zagranicznych stron, nawet jeśli nie mogą w nich obstawiać? Takie postępowanie może niektórych dziwić, ale wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu.

Przy sprawdzaniu kursów chodzi o to, by przekonać się, kto wydaje się być większym faworytem danego meczu, czyli jaki rezultat jest najbardziej prawdopodobny. Można też śledzić zmiany w notowaniach, które pokazują, na co chętnie stawiają inni, a jakie typy są pomijane (co nie dzieje się bez powodu!).

Oczywiście, musimy zawsze pamiętać, że jeżeli robimy wszystko w celach czysto informacyjnych, nikt nam tego nie zabroni. Nie wolno jednak grać u buków bez licencji i tutaj nie ma żadnego znaczenia czy mówimy o firmie Unibet, której polska strona nadal działa, czy Bet365 – oficjalnie zamkniętym dla Polaków.

Niektórzy uważają, że zagraniczni bukmacherzy szybciej reagują kursami na różne okoliczności, co później przekłada się na modyfikacje oferty innych firm, w tym także polskich. Nie do końca tak to wygląda, bo kursy i tak pochodzą bardzo często od dystrybutorów z zagranicy, a więc w wielu sytuacjach zmienią się na dwóch stronach (polskiej i nie) w tym samym czasie.

Co powinna zawierać dobra porównywarka kursów bukmacherskich?

Jak porównać kursy bukmacherskie
Jak porównać kursy bukmacherskie

Porównywarka kursów bukmacherskich przede wszystkim musi być czytelna. Mija się z celem korzystanie ze strony, w której trudno jest znaleźć pewne opcje, a nawet najbardziej podstawowych funkcji trzeba się doszukiwać. Pamiętajcie, że portale są przygotowywane z myślą o was i to wam ma się z nimi dobrze „współpracować”. To, co popularne wśród typerów, wcale niekoniecznie musi być dobre dla was.

Oczywiste jest również, że dobra porównywarka kursów musi analizować kursy z więcej niż tylko jednej strony. Inaczej sama idea powstania tego typu witryny zostałaby pominięta, a to już trudno w racjonalny sposób wytłumaczyć.

Jeżeli zamierzamy grać na stronach z najwyższymi kursami, to musimy wybierać tylko te serwisy, w których znajdują się notowania z legalnych stron bukmacherskich dostępnych dla Polaków. Nie ma od tego żadnych wyjątków – jeżeli postąpimy inaczej, bardzo szybko możemy wpaść w poważne tarapaty, a nikt nie lubi przecież konfliktu z prawem.

Jaka porównywarka jest dla mnie najlepsza?

Tak jak już pisaliśmy, nie ma uniwersalnej prawdy dotyczącej porównywarek kursów bukmacherskich. Jedni uważają, że dobre jest to, a inni – na odwrót. Mimo wszystko, mamy pewne strony, które popularnością wyróżniają się na tle innych i chyba trudno mówić tutaj tylko o czystym przypadku.

Przykładem bardzo znanej strony z kursami jest Oddsonnet.com. To zagraniczna witryna internetowa, w której każdy chętny może sprawdzić aktualną ofertę dostępną u wielu bukmacherów. To jednak tylko strona, którą należy traktować jako źródło wiedzy, a nie drogowskaz, gdzie warto stawiać. Trzeba podkreślić, iż pokazywani w niej bukmacherzy nie działają zgodnie z polskimi przepisami!

Porównywarka legalnych bukmacherów Betonline
Porównywarka legalnych bukmacherów Betonline

Kursy to jeszcze nie wszystko!

Oczywiście, że kursy są bardzo ważne przy obstawianiu, ale trzeba też zwracać uwagę na inne aspekty typowania. Może się zdarzyć, że jakiś bukmacher nie wyróżnia się na tle konkurencji na pierwszy rzut oka, ale potem przekonujemy się, iż znaleźć można u niego wiele promocyjnych bonusów, które skutecznie podwyższają potencjalną wygraną.

Przekładając to na polskie realia, dobrym przykładem jest strona internetowa www.Betfan.pl. Jeżeli sprawdzimy dostępne na niej kursy, czasem mogą wydawać się dość niskie. Tyle że bukmacher oferuje obstawianie bez podatku, a więc przez cały rok automatycznie powiększa wygrane aż o 14% w porównaniu ze standardową ofertą. Kiedy weźmiemy to pod uwagę, okaże się, iż Betfan i jego oferta wcale nie są najgorsze.

Dobrym przykładem może być też www.STS.pl. Jeżeli nigdy u niego nie obstawialiśmy, możemy na start dostać ponad 1200 PLN, z czego 29 PLN przyznaje się jako bonus bez depozytu. Wystarczy wpisać kod promocyjnyBETONLINE„, a premia automatycznie jest dodawana do konta. To sposób na to, by zagrać za pieniądze bukmachera i to nawet wtedy, gdy możemy u niego zarobić nieco mniej niż u konkurencji (ale za to nie ryzykujemy własnych pieniędzy, tylko gramy za bonus!).


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1