Firma bukmacherska Fortuna została sponsorem tytularnym piłkarskiej pierwszej ligi. Oznacza to, że od nowego sezonu zaplecze ekstraklasy nazywać się będzie Fortuna 1. Liga!

Fortuna sponsorem tytularnym pierwszej ligi!

Informację na ten temat już wczoraj podawał portal Piłka Nożna, jednak oficjalne ogłoszenie nowego sponsora tytularnego nastąpiło w środę, to jest 18 lipca. Warto wspomnieć, że kontrakt pomiędzy stronami podpisany został nie na okres roku czy dwóch, ale aż trzech lat!

– „Ostatnie lata rywalizacji w pierwszej lidze pokazały, że są to rozgrywki absolutnie wyjątkowe. Rzadko zdarza się, żeby aż tyle drużyn do końca było zaangażowanych w walkę o awans. Pierwsza liga jest niezwykle wyrównana i emocjonująca, co sprawia, że coraz większa liczba kibiców obserwuje jej losy. Wejście w rolę sponsora tytularnego jest naturalną konsekwencją naszego sponsorskiego zaangażowania w te rozgrywki, które zapoczątkowaliśmy w marcu ubiegłego roku. Mamy nadzieję, że najbliższe trzy lata zarówno dla Fortuna 1 Ligi, jak i klubów w niej występujących, będą czasem rozwoju i jeszcze większej profesjonalizacji” – mówi Konrad Komarczuk, Prezes Zarządu Fortuna Online Zakłady.

Logotyp bukmachera Fortuna będzie można znaleźć na rękawach zawodników oraz bandach reklamowych wokół stadionów drużyn pierwszoligowych. Przypominamy, że pierwsza kolejka startuje już w ten weekend, tak więc kibice dość szybko będą mogli przekonać się o tym, jak zapowiadane zmiany będą wyglądały w praktyce.

– „Współpraca pomiędzy 1 Ligą, a firmą Fortuna została zapoczątkowana w zeszłym sezonie, kiedy to Fortuna zdecydowała się wspierać rozgrywki na poziomie sponsora oficjalnego. Po roku od podpisania pierwszej umowy, strony podjęły decyzje o rozszerzeniu współpracy i Fortuna Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. zostają sponsorem tytularnym rozgrywek. Niewątpliwie świadczy to o tym, że wspólny wysiłek klubów, zarządu PLP oraz PZPN sprawia, że 1 Liga jest postrzegana jako atrakcyjny produkt dla potencjalnych sponsorów” – powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W najbliższych tygodniach bukmacher Fortuna przedstawi szczegółowy plan działań związanych ze sponsoringiem zaplecza Ekstraklasy. Oczywiście będziemy was informować na bieżąco o wszystkim, co ważne!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0