Pierwsze kolejki nowego sezonu to w Ekstraklasie okres zwolnień trenerów. Gdzie szkoleniowcy mogą być spokojni o posady, a w jakich klubach może już wkrótce być gorąco?

Trenerzy w Ekstraklasie powinni drżeć o posady?
Trenerzy w Ekstraklasie powinni drżeć o posady?

Jak wygląda to u beniaminków?

Będziemy patrzeć głównie w kierunku trenerów prowadzących kluby, które dopiero co awansowały do Ekstraklasy. Mowa o Podbeskidziu Bielsko-Biała, Warcie Poznań i Stali Mielec. O ile wydaje nam się, że na samym początku w dwóch pierwszych klubach nie powinno być większych rotacji, o tyle w Stali działają na razie niezrozumiale. Tamtejszy zarząd uznał, że Dariusz Marzec, który w 1. Lidze zajął z ekipą z Mielca pierwsze miejsce, powinien zostać zwolniony. Jego miejsce zajął Dariusz Skrzypczak, który do tej pory pracował z młodzieżą poznańskiego Lecha.

Sporo działo się także w Jagiellonii Białystok, którą przejął Bogdan Zając, były asystent Adama Nawałki. Nie wiadomo, jak poradzi sobie w roli pierwszego szkoleniowca. Może być hit, może być kit. Ponadto czujemy, że nerwowo może być także na początku sezonu w Wiśle Płock, Wiśle Kraków czy Zagłębiu Lubin, jeśli nie będzie wyników.

bonus bez depozytu za darmo
Polski bukmacher STS – bonus 29 PLN bez depozytu

Spokojna sytuacja w połowie drużyn

Gdzie powinno być spokojnie? W Rakowie Częstochowa, Piaście Gliwice, Górniku Zabrze, Lechii Gdańsk, Cracovii, Legii Warszawa oraz w Lechu Poznań. Wszędzie – poza „Kolejorzem” – szkoleniowcami są Polacy. Zagadką jest Pogoń Szczecin, którą prowadzi Kosta Runjaić. Chwalony jest za swoją pracę w ekipie „Portowców”, jednak w poprzednim sezonie zajął szóste miejsce, mimo że oczekiwano od niego TOP 3 i europejskich pucharów. W Śląsku Wrocław natomiast oczekiwania są coraz większe, dlatego ważny jest bardzo dobry start.

W BETFAN możecie typować, czy w terminie od 21 sierpnia do 14 września co najmniej jeden stały trener straci posadę w zespole z Ekstraklasy. Szanse na to według analityków legalnego polskiego bukmachera wynoszą 43%. Sądzicie, że tak się faktycznie stanie? Nasza liga jest nieprzewidywalna. Niewykluczone, że w tym czasie będzie panowała normalność, jak i że zwolnionych zostanie ze trzech szkoleniowców.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0